Premier: będą bezzwrotne dotacje dla mikro- i małych firm na grudzień, styczeń i luty, koszt 2,5‒3 mld złotych

Premier: będą bezzwrotne dotacje dla mikro- i małych firm na grudzień, styczeń i luty, koszt 2,5‒3 mld złotych
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązywania programu bezzwrotnych dotacji w wysokości do 5 000 zł dla mikro i małych firm na grudzień 2020 r. oraz styczeń i luty br., poinformował premier Mateusz Morawiecki. Koszt tej decyzji to 2,5‒3 mld zł, dodał.

„Podjęliśmy decyzję o przyznaniu na grudzień, styczeń i luty naszego programu dotacji bezzwrotnych do 5 000 zł dla mikro i małych firm. Przeznaczymy na to kolejne od 2,5 do 3 mld zł.

Łącznie rządowe wsparcie dla polskich przedsiębiorców przekroczyło już 175 mld zł i dzięki temu uratowane zostało ponad 5 mln miejsc pracy” ‒ powiedział Mateusz Morawiecki w wystąpieniu zamieszczonym na jego profilu na Twitterze.

Czytaj także: Takiego załamania w polskiej gospodarce nie było od początku lat 90. PKB w 2020 roku w dół o 2,8 proc.

„Tym razem kierujemy pomoc do 48 branż, które z powodu jesiennych i zimowych obostrzeń musiały ograniczyć lub zupełnie wstrzymać swoją działalność” ‒ dodał premier.

O tę pomoc można się ubiegać, jeżeli przychód w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku był niższy w związku z COVID-19 o co najmniej 40% wobec przychodu w odpowiednim okresie porównawczym, wyjaśnił premier.

Czytaj także: Blisko 70 proc. firm miało problemy z utrzymaniem płynności finansowej w 2020 roku

Źródło: ISBnews