Prawie 50 mln euro w 7 krajach wydali Polacy podczas ostatnich ferii zimowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Podczas tegorocznych ferii zimowych – od 18 stycznia do 28 lutego – zagraniczne wydatki polskimi kartami Visa w siedmiu najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajach osiągnęły łącznie niemal 50 mln euro. Łączna liczba płatności kartami Visa w krajach europejskich w tym okresie wzrosła o 21% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Głównymi kategoriami wydatków polskimi kartami za granicą były: hotele, rozrywka oraz paliwo.

Najwięcej Polacy wydali we Włoszech (ponad 13 mln euro), z kolei największy wzrost liczby transakcji polskimi kartami Visa w stosunku do ubiegłorocznych ferii odnotowano w Niemczech (+44%), gdzie wartość takich płatności osiągnęła prawie 13 mln euro. W pozostałych pięciu najpopularniejszych zimą kierunkach wyjazdów na narty, wydatki polskimi kartami Visa w analizowanym okresie wyglądały następująco: Austria – 8 mln euro, Francja – 5,5 mln euro, Czechy – 5 mln euro, Słowacja – 2,5 mln euro oraz Szwajcaria – 1,5 mln euro.

Okres ferii sprzyjał wydatkom charakterystycznym dla zimowego odpoczynku. Najwięcej polskimi kartami Visa w krajach Europy wydano w tym czasie na hotele (18 mln euro), rozrywkę (11 mln euro) i paliwo (9 mln euro). Największą dynamikę wzrostu – zarówno pod względem liczby, jak i wartości transakcji – odnotowano w wydatkach dokonywanych w supermarketach.

Stale rosnąca wartość i liczba wydatków polskimi kartami Visa za granicą pokazuje, że Polacy, niezależnie od celu podróży i pory roku, coraz chętniej korzystają z tego bezpiecznego i wygodnego sposobu płacenia. Podczas tegorocznych ferii za granicą najwięcej wydaliśmy na hotele, rozrywkę i paliwo – co jest wpisane w specyfikę wyjazdów na wypoczynek – ale warto również zwrócić uwagę na dynamiczny wzrost wydatków w supermarketach. Dane Visa potwierdzają, że także za granicą karta coraz częściej towarzyszy nam w codziennym życiu” – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Źródło: Visa Europe