Pracownik 50+, czy to się opłaca?

Pracownik 50+, czy to się opłaca?
Fot. stock.adobe.com / Beaunitta / V/ W / peopleimages. com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dlaczego warto zatrudniać osoby po 50 roku życia? O tym piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa na stronach Akademii Przedsiębiorcy.

Jak piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa, prawie 40 procent naszego społeczeństwa to osoby po 50. roku życia.

To w zasadzie determinuje konieczność szukania pracowników w tej grupie wiekowej choćby dlatego, że ogólnie na rynku brakuje pracowników. Poza tym, ta grupa osób ma interesujące z punktu widzenia pracodawcy cechy.

Starszy pracownik – lojalny pracownik

Generalnie praca dla osób starszych ma większe znacznie niż dla młodszych. Szczególnie, jeśli kontynuują zatrudnienie w firmie, w której pracują od lat.

Zdaniem ekspertów Akademii Przedsiębiorcy trudno o bardziej lojalnych pracowników. Dla udokumentowania tych twierdzeń przedstawiają wyniki badań Grupy Pracuj.

Wsparcie państwa dla przedsiębiorców zatrudniających starszych pracowników

Z artykułu Praca 50+, czyli dlaczego warto zatrudniać dojrzałe osoby? – dowiadujemy się także o ulgach i benefitach, które oferuje państwo przedsiębiorcom zatrudniającym osoby starsze.

Ulgi te dotyczą składek na Fundusz Pracy, dofinansowania wynagrodzenia, a także kosztów jakie ponosi pracodawca, jeśli starszy pracownik znajdzie się na zwolnieniu lekarskim.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB