Posiedzenie FOMC pchnęło wartość dolara wyżej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) nie pomogło wczorajsze zobowiązanie FED dotyczące dalszego luzowania polityki pieniężnej (Quantitative Easing).

Wspólna waluta spadła z poziomu 1.3811 do poziomu 1.3702. Patrząc w przyszłość dzisiejsza publikacja dotycząca bezrobocia w Unii Europejskiej może być ważnym impulsem dla tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) zyskał wobec jena japońskiego (JPY) dotykając wartości na poziomie 98.64. Od tego czasu zanotował już korektę na poziomie 98.33 i może szukać wsparcia na poziomie 98.11. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wystąpienie członka zarządu Banku Japonii i publikację raportu dotyczącego podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA, która jest jeszcze przed nami, wartość tej pary walutowej może ulec zmianie w dalszej części dnia.

Akcje

UK 100 (FTS) odwrócił swój zwyżkowy trend tracąc ponad 50 punktów podczas wczorajszego tradingu. Indeks czeka na lepsze dane ze Strefy Euro dotyczące bezrobocia, które mogą popchnąć wartość brytyjskich akcji wyżej.

Towary

Ropa naftowa (WTI) przez tygodnie przesuwała się bez żadnego wsparcia firm. Ropa notowana jest poniżej poziomu 96.45 dolarów za baryłkę w związku z tym, że zakłócenia w dostawach zostały uregulowane.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) zyskał na całej linii w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Dolar kanadyjski osłabł i para obecnie notowana jest powyżej poziomu 1.0482. Patrząc w przyszłość na dzisiejszą publikację PKB dla Kanady  i raportu nt. podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA, możemy spodziewać się, że będą to ważne dane dla tej pary walutowej i wpłyną na jej kurs.

Inwestorzy liczą na lepszą od oczekiwań dzisiejszą publikację PKB dla Kanady i powinni kupować opcje „Put” na parze USDCAD. Aby zminimalizować koszty premii, traderzy mogą również sprzedawać opcje „Put” out-of-the-money na tej parze walutowej.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.