Ponad 3000 firm wybrało Pekao TFI w ramach II i III fazy wprowadzania PPK

Ponad 3000 firm wybrało Pekao TFI w ramach II i III fazy wprowadzania PPK
Źródło: Pekao TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do końca II i III etapu wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych zostało już niewiele czasu. Małe i średnie przedsiębiorstwa muszą podpisać umowę o zarządzanie PPK do 27 października. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta PPK od Pekao TFI - na współpracę z instytucją zdecydowało się już ponad 3000 przedsiębiorców.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (#PekaoTFI) podpisało umowy o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (#PPK) z ponad 3 tys. przedsiębiorców #Pekao @BankPekaoSA

Zgodnie z ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych, 27 października br. kończy się kolejny z etapów wdrażania PPK, w którym firmy zatrudniające co najmniej 50 osób oraz te z minimum 20 pracownikami muszą podpisać umowę o zarządzanie PPK. Wielu przedsiębiorców odkłada w czasie decyzję o wyborze partnera. Tymczasem Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. może pochwalić się zawarciem 3000 umów w tym etapie.  

Wdrożenie PPK w firmie wiążę się z nowymi obowiązkami

– Liczba umów świadczy o zaufaniu, jakim obdarzyły nas przedsiębiorstwa. Wdrożenie PPK w firmie wiążę się z nowymi obowiązkami wymaganymi przez ustawodawcę. W Pekao TFI maksymalnie upraszczamy tę ścieżkę zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych pracowników. Dla wielu z nich PPK będzie pierwszym zetknięciem z rynkiem kapitałowym. Wiemy jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Dlatego stale rozbudowujemy nasz profesjonalny zespół, który pozwoli w efektywny sposób zarządzać środkami zgromadzonymi w PPK – mówi Jacek Janiuk, prezes zarządu Pekao TFI.

PPK to system długoterminowego oszczędzania

Pracownicze Plany Kapitałowe to system długoterminowego oszczędzania, dostępny dla wszystkich osób zatrudnionych. Jest on tworzony przy jednoczesnym udziale pracodawców oraz państwa. Wpłaty do systemu przekazywane są przez pracodawcę na indywidualne rachunki uczestników PPK utworzone przez instytucję finansową, która prowadzi i zarządza PPK w danej firmie.

PPK jako pierwsze wprowadziły firmy zatrudniające co najmniej 250 osób, które musiały podjąć decyzję do 25 października 2019 roku. Obecnie trwa II i III etap wdrażania PPK, w którym to małe i średnie przedsiębiorstwa muszą wybrać dostawcę PPK dla swoich pracowników do 27 października. W kolejnym etapie udział wezmą pozostałe podmioty i jednostki sektora finansów publicznych, które czas na podjęcie decyzji będą miały odpowiednio do 23 kwietnia 2021 roku i 26 marca 2021 r.

Czytaj także: Prezes Pekao TFI: chcemy zarządzać minimum 10 proc. aktywów zgromadzonych w PPK >>>

– Na podjęcie decyzji i wybór partnera w zakresie Pracowniczych Planów Kapitałowych pozostało już naprawdę mało czasu. Warto pomyśleć o tym już teraz, aby uniknąć niepotrzebnego tłoku i wprowadzania tego rozwiązania w pośpiechu. Jako Pekao TFI oferujemy naszym klientom wsparcie na każdym etapie wdrożenia i późniejszego funkcjonowania PPK. Chcemy, aby proces ten przebiegał sprawnie, z możliwie najmniejszym obciążeniem pracodawców – mówi Jacek Janiuk z Pekao TFI.

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych daje pracodawcom i pracownikom wiele korzyści. Wymaga jednak działań przygotowawczych w firmach. Aby cały proces przebiegł sprawnie i spokojnie powinien rozpocząć się jak najwcześniej.

Źródło: Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / Pekao TFI