Ponad 100 szachistów rywalizowało o Puchar ZBP

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Celem głównym XV Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego zorganizowanego przez Związek Banków Polskich, a który odbył się 24 listopada 2019 r. w warszawskim Klubie Bankowca, jest popularyzacja sportu szachowego wśród pracowników banków, instytucji międzybankowych i innych podmiotów sektora finansowego.

#ZBP: Turniej rozegrany został w dwóch grupach: Turniej Główny i Turniej Młodych Mistrzów. Do turnieju zgłosiło się ponad stu szachistów # Ogólnopolski TurniejSzachowyOPucharZBP @PZSzach

Turniej jest objęty patronatem Prezesa Polskiego Związku Szachowego Radosława Jedynaka.

Drużynowo i indywidualnie

Pozostałe cele corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Związku Banków Polskich to m.in.:

wyłonienie spośród uczestników Indywidualnego Mistrza Instytucji Bankowych i Międzybankowych,

wyłonienie Młodego Mistrza,

wyłonienie Drużynowego Mistrza Instytucji Bankowych i Międzybankowych.

W Turnieju mogli wziąć udział pracownicy i dzieci pracowników banków, instytucji międzybankowych, Ministerstwa Finansów, innych podmiotów sektora finansowego (m.in. firm leasingowych, towarzystw ubezpieczeniowych), innych podmiotów współpracujących z sektorem bankowym.

Kto zwyciężył?

Turniej rozegrany został w dwóch grupach: Turniej Główny i Turniej Młodych Mistrzów.  Do turnieju zgłosiło się ponad stu szachistów.

Na podium w Turnieju Głównym stanęli:

1.  Paweł Dudziński (8 pkt.) z Centrum Biznesowe INFO;
  2.  Aleksander Dumański (7 pkt.) z BD Polska z o.o.;
  3.  Kamil Grycel (6,5pkt.) z PKO BP S.A.

Laureatami Turnieju Młodych Mistrzów zostali:

1. Bartosz Bartodziej, reprezentujący PKO BP S.A.;
  2.  Paweł Chmiel, reprezentujący ING Bank Śląski S.A.;
  3. Rafał Dalkowski, reprezentujący UKNF.

XV Ogólnopolskim Turniej Szachowy o Puchar ZBP

Nagrody, nagrody, nagrody

Wręczono również nagrody w następujących kategoriach:

Beata Andrejczuk (5,5 pkt.) reprezentująca Centrum Biznesowe INFO odebrała nagrodę dla najlepszej kobiety. W ogólnej klasyfikacji zajęła 13. miejsce;

Główna nagroda, Puchar Związku Banków Polskich, trafił do najlepszych – drużyny Banku PKO BP S.A. (73 pkt.). Kolejne miejsca zdobyły drużyny Banku PEKAO S.A. (45 pkt.) i BNP Paribas Bank Polska S.A. (38 pkt.).

Medale i nagrody wręczali: Klaudiusz Kozłowski, kierownik Klubu Bankowca oraz Andrzej Wolski, Wiceprezes Zarządu CPBiI.

Sędzią Głównym Turnieju był Andrzej Szewczak, a transmisję on-line turnieju można było śledzić na stronie szkolaszachowa.waw.pl.

Źródło: Związek Banków Polskich / ZBP