Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu – ogłoszono wyniki jednej z konkur encji Imagine Cup 2015

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

141030.codehunt.01.400x214Polacy po raz kolejny udowadniają, że na polu kodowania są godnymi przeciwnikami. Dawid Bugajewski, student Wojskowej Akademii Technicznej, został zwycięzcą drugiej odsłony inicjatywy Code Hunt Challenge i otrzyma nagrodę w wysokości 1000 dolarów. Poza Dawidem, wśród ośmiu finalistów tego międzynarodowego wyzwania znalazło się także dwóch innych Polaków:
Piotr Frocisz oraz Adam Żychowski.

„Tuż przed rozpoczęciem październikowego wyzwania Code Hunt Challenge udało mi się zająć drugie miejsce w polskiej edycji konkursu, co z pewnością miało pozytywny wpływ na uzyskany rezultat. Biorąc pod uwagę to, że Code Hunt Challenge tak naprawdę rozgrywa się w godzinach nocnych niezwykle istotne było wsparcie mojej narzeczonej, która dbała o to, żebym cały czas był przytomny” – podkreślił Dawid Bugajewski.

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie.

Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1000 dolarów, a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dolarów.

„Code Hunt Challenge nie jest moim pierwszym spotkaniem z konkursem Imagine Cup. Wydział Cybernetyki WAT, na którym studiuję, bardzo aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. W ubiegłym roku pod przewodnictwem mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego i wraz z członkami zespołu ScienceSergeants zajęliśmy trzecie miejsce w finałach krajowych w kategorii Innovation. Mam nadzieję, że w tym roku uda się przejść jeszcze dalej” – dodaje Dawid Bugajewski.

Kolejna edycja wyzwania rozpocznie się 15 listopada o godz. 01.01 czasu środkowoeuropejskiego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować na stronie Code Hunt Challenge.

Trenowanie umiejętności kodowania za pośrednictwem strony jest możliwe także poza trwaniem wyzwania.

Źródło: Microsoft