Polski start-up Bohr Technology został partnerem Microsoftu

Polski start-up Bohr Technology został partnerem Microsoftu
Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104165
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas międzynarodowej konferencji Quantum for Business Microsoft ogłosił partnerstwo z Bohr Technology, polskim start-upem tworzącym rozwiązania z dziedziny technologii kwantowych, podała spółka. W ten sposób spółka znalazła się w gronie 14 firm uznanych za najbardziej obiecujące dla rozwoju światowego rynku oprogramowania kwantowego.

Polska spółka znalazła się w gronie 14 firm uznanych za najbardziej obiecujące dla rozwoju światowego rynku oprogramowania kwantowego #BohrTechnology #Microsoft @BohrTechnology @Microsoft

Pomysłodawcami i założycielami Bohr Technology są Witold Kowalczyk oraz Przemysław Chojecki. Spółka specjalizuje się w wykorzystaniu technologii kwantowych przy opracowaniu algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Tworzy ona również oprogramowanie do rozwiązywania złożonych problemów optymalizacyjnych występujących w rozmaitych sektorach gospodarki – transporcie, przemyśle, motoryzacji, ochronie zdrowia, energetyce oraz w branży finansowo-ubezpieczeniowej. Firma zrzesza grupę czołowych programistów kwantowych i specjalistów z zakresu AI i Machine Learning, podano.

„Współpraca z Microsoft to dla nas ogromne wyróżnienie i przede wszystkim szansa na wspólny rozwój technologii kwantowych w celu dostarczenia wartości klientom” – powiedział CEO Bohr Technology Witold Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Bohr Technology będzie miał możliwość współtworzenia globalnego rynku

W ramach partnerstwa przedstawiciele polskiego start-upu zyskają możliwość bezpośrednich konsultacji ze światowej klasy naukowcami i inżynierami Microsoft Research zajmującymi się rozwojem komputerów kwantowych. Wspólnie z Microsoft oraz czołowymi organizacjami z całego świata Bohr Technology będzie miał możliwość współtworzenia globalnego rynku w tym obszarze technologicznym. Spółka uzyska także większy dostęp do zaawansowanego oprogramowania kwantowego Microsoft, narzędzi i bibliotek takich jak Quantum Development Kit (QDK), wskazano również.

„Po raz kolejny udało nam się udowodnić, że Polska należy do liderów w zakresie kreowania światowej myśli technologicznej. Przedstawiciele Bohr Technology nie odbiegają kompetencjami i pomysłami od swoich kolegów z całego świata. Cieszę się, że wśród światowej elity partnerów tworzących nową ekonomię kwantową znalazła się polska spółka” – stwierdził dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft Mark Loughran.

Nowa era przetwarzania danych

Technologie kwantowe są powszechnie uważane za początek nowej ery przetwarzania danych ze względu na wielokrotnie szybsze wykonywanie skomplikowanych obliczeń. W niedalekiej przyszłości zastąpią one tradycyjne komputery i superkomputery. Będą w stanie rozwiązywać problemy, na które klasyczne technologie nie są dziś w stanie znaleźć odpowiedzi. Dzięki technologiom kwantowym rozwiną się m.in. takie dziedziny jak modelowanie skomplikowanych reakcji chemicznych, medycyna czy kryptografia, podano także.

„Dysponująca tak rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi firma musi oprzeć model rozwoju biznesu na intensywnej ekspansji zagranicznej. To wielka satysfakcja, asystować Bohr Technology w ekspresowej drodze po światowych rynkach. Tym bardziej, że sukcesy tego start-upu sprzyjają budowie wizerunku innowacyjnej Polski na świecie” – dodał Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), która wspiera Bohr Technology w ekspansji zagranicznej do Ameryki Północnej, Singapuru, Izraela, Chin czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Współpraca partnerska między obiema firmami stanowi ważny krok na drodze realizacji misji Microsoft, która przewiduje dostarczenie komputera kwantowego, podejmującego najtrudniejsze wyzwania stawiane przez społeczeństwo. Uczestnictwo w programie obejmuje dodatkowo członkostwo w Microsoft dla Startupów, ekskluzywnym programie, który zapewnia start-upom dostęp do technologii Microsoft, w tym bezpłatny dostęp do mocy obliczeniowej i rozwiązań chmury Azure, oraz zasobów ułatwiających stworzenie oferty rynkowej.

Źródło: ISBnews