Polski pomysł na organizacje wolne od zagrożeń związanych z kradzieżą haseł

Polski pomysł na organizacje wolne od zagrożeń związanych z kradzieżą haseł
Tomasz Kowalski, prezes Zarządu, współzałożyciel Secfense. Źródło: Secfense
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Secfense, polska-amerykańska firma z obszaru cybersecurity, pozyskała w rundzie inwestycyjnej 2 mln dolarów od Tera VC, Presto Ventures i RKKVC. Misją Secfense jest wyeliminowanie ataków związanych z kradzieżą haseł i pomoc firmom w przejściu do bezpiecznej przyszłości bez ich stosowania. Firma osiąga to, wprowadzając silne uwierzytelnianie w całej organizacji oraz chroniąc systemy i aplikacje bez ingerencji w ich kod źródłowy. Pieniądze posłużą do budowania pozycji na rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i USA, poinformowała Firma.

Pieniądze znikające z kont bankowych, dane zaszyfrowane przez atakujących czy wycieki wiadomości e-mail to nowa rzeczywistość, w której żyjemy.

(Nowa technologia) rozprzestrzenia niewidzialną warstwę ochronną nad całą organizacją i wprowadza uwierzytelnianie MFA do wszystkich systemów i aplikacji

Wiele z tego rodzajów ataków już dziś może zostać całkowicie wyeliminowana. Dlatego inwestorzy zauważyli potencjał w technologii User Access Security Broker opracowanej przez krakowskich specjalistów z Secfense. 

Duże zainteresowanie inwestorów

Firm gotowych do zainwestowania w technologię w tej rundzie było trzykrotnie więcej niż oczekiwali założyciele Secfense. Finalnie wybrani zostali ci, którzy są w stanie wnieść do spółki największą wartość pozafinansową. 

W skład międzynarodowego konsorcjum, które zainwestowało w Secfense, weszli aniołowie biznesu, w tym Mark Schuster (dyrektor sprzedaży z UiPath), Bartosz Dobrzyński (były członek zarządu P4, właściciel operatora sieci komórkowej Play) oraz Elżbieta Kozera, odgrywająca dużą rolę w rozwoju polskich firm w Stanach Zjednoczonych.

‒ Na rynku jest mnóstwo rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), ale do tej pory nikt nie zaproponował dobrego sposobu na szybkie i łatwe wprowadzenie ich do wielu aplikacji i systemów ‒ mówi Tomasz Kowalski, prezes Zarządu, współzałożyciel Secfense.

‒ My to zrobiliśmy. Inwestorzy zauważyli, że broker Secfense to technologia, która rozwiązuje niektóre z największych problemów cyberbezpieczeństwa dużych organizacji. Rozprzestrzenia niewidzialną warstwę ochronną nad całą organizacją i wprowadza uwierzytelnianie MFA do wszystkich systemów i aplikacji.

Do tej pory nikt nie zaproponował dobrego sposobu na szybkie i łatwe wprowadzenie (uwierzytelnienie wieloskładnikowego) do wielu aplikacji i systemów

MFA jest wdrażane przy zerowych kosztach integracji, bez obciążania użytkowników końcowych oraz w szybki i zautomatyzowany sposób. Pomaga łączyć i usystematyzować to, z czego firmy już korzystają, tak aby MFA obejmowało całą organizację, a nie tylko jej część dodaje Tomasz Kowalski.

Czytaj także: W mBanku weryfikacja tożsamości z eDO App dla klientów korporacyjnych

Know-how i kontakty

Dla Secfense priorytetem było znalezienie inwestorów, którzy mogli zaoferować nie tylko kapitał, ale przede wszystkim wiedzę, kontakty i wsparcie w strategii wejścia na nowe rynki.

– Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi dziś świat, jest zabezpieczenie naszej tożsamości online. Dlatego tak bardzo zależało nam na tym, aby Secfense znalazł się w naszym portfolio. Firma umożliwia wprowadzenie silnego uwierzytelniania w sposób zautomatyzowany. Do tej pory organizacje musiały selektywnie chronić aplikacje, ponieważ wdrożenie nowej technologii było bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Dzięki Secfense implementacja uwierzytelniania wieloskładnikowego nie stanowi już problemu, a wszystkie organizacje mogą korzystać z najwyższych standardów bezpieczeństwa – podkreśla Stanislav Ivanov, partner założyciel w Tera Ventures.

Firma umożliwia wprowadzenie silnego uwierzytelniania w sposób zautomatyzowany. Do tej pory organizacje musiały selektywnie chronić aplikacje

Z kolei Mateusz Bodio, dyrektor zarządzający w RKKVC, mówi

Przed inwestycją w Secfense mieliśmy okazję porozmawiać z jej dotychczasowymi klientami. Ich reakcje były jednomyślne: to takie proste w użyciu! Szczególne wrażenie zrobił na nas fakt, że wdrożenie Secfense nie wymaga zaangażowania programistów IT.

Daje to ogromną przewagę nad konkurencją, a jednocześnie otwiera drzwi potencjalnym klientom, którzy do tej pory bali się zmian związanych z wdrażaniem rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Czytaj także: Forum Bankowe 2022, sektor bankowy i Gospodarka 4.0

Kierunki rozwój Secfense

– Naszym głównym celem jest osiągnięcie za granicą tego, co udało się w ostatnich latach osiągnąć w Polsce. Planujemy również zatrudnić nowych specjalistów ‒ pod względem technologicznym poszukujemy programistów i ekspertów ds. bezpieczeństwa, w obszarze ekspansji rynkowej managerów rozwoju biznesu oraz handlowców. Liczymy na wsparcie naszych inwestorów i mentorów, którzy posiadają bogate doświadczenie zarówno w Europie, jak i w USA – dodaje Tomasz Kowalski.

Rozwiązanie Secfense User Access Security Broker to obecnie najszybszy i najłatwiejszy sposób na wprowadzenie i skalowanie uwierzytelniania bez hasła. Jest to również narzędzie, które pomaga wdrożyć model bezpieczeństwa zero-trust, który zapewnia bezpieczeństwo ludzi, urządzeń i aplikacji niezależnie od lokalizacji. 

– Nawet jeśli sieć i infrastruktura są wystarczająco zabezpieczone, socjotechnika i skradzione hasła mogą zostać wykorzystane do przejęcia kontroli przez atakujących. Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) to aktualny trend. Secfense rozwiązuje problem trudnej implementacji MFA i umożliwia zbudowanie polityk bezpieczeństwa w organizacji opartej na modelu zero trust i bez stosowania hasła – mówi Eduard Kučera,  partner w Presto Ventures

Rozwiązanie (…) to obecnie najszybszy i najłatwiejszy sposób na wprowadzenie i skalowanie uwierzytelniania bez hasła

Wartość, jaką User Access Security Broker wnosi do organizacji, została doceniona przez ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa banku BNP Paribas Polska.

Wśród klientów Secfense są również spółki z grupy Findia, które specjalizują się w ubezpieczeniach i usługach w obszarze technologii, cyberochrony i ochrony prawnej, PKP Intercity, jedna z największych firm transportowych w Polsce, a także organizacja odpowiedzialna za cyfryzację sektora rządowego w Polsce.

Czytaj także: UKNF o identyfikacji i weryfikacji spółki oraz jednoosobowej działalności gospodarczej z użyciem wideo


Firma Secfense została założona w 2018 roku przez dwóch ekspertów – Marcina Szarego i Tomasza Kowalskiego, którzy od ponad dwudziestu lat koncentrują się na obszarze cyberbezpieczeństwa, z naciskiem na zarządzanie tożsamością. Produkt jest rozwijany przez dynamiczny zespół i wspierany przez inwestorów i mentorów z zakresu nowych technologii.

Źródło: Secfense