Polska jednym z liderów UE pod względem elektrycznej floty w car sharingu

Polska jednym z liderów UE pod względem elektrycznej floty w car sharingu
Samochód elektryczny Fot. stock.adobe.com/Nischaporn
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polska jest jednym z europejskich liderów pod względem floty samochodów elektrycznych w car sharingu, poinformował dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) Maciej Mazur.

25% elektrycznych samochodów w Polsce to pojazdy jeżdżące w usługach współdzielonych #SamochodyElektryczne #elektromobilność #CarSharing

„W Polsce jest aktualnie łącznie 5641 pojazdów elektrycznych i 668 stacji ładowania. To pokazuje, że jesteśmy na początku drogi do elektromobilności. Za to jesteśmy fenomenalnym rynkiem, jeśli chodzi o elektryczną flotę w car sharingu. W tym zakresie Polska to jeden z liderów w Europie. 25% elektrycznych samochodów w Polsce to pojazdy jeżdżące w usługach współdzielonych, w tym 500 w Warszawie, 200 we Wrocławiu. Teraz dołącza Kraków” – powiedział Mazur podczas prezentacji Uber Green – usługi przewozu samochodami elektrycznymi w Krakowie.

300 tys. samochodów elektrycznych w 2025 roku?

„Dzięki takim projektom, jak Uber Green Polska, możemy budować elektromobilność w Polsce i mamy potencjał, aby łączna flota samochodów elektrycznych w kraju wzrosła do szacunkowo 300 tys. samochodów w 2025” – dodał szef PSPA.

Czytaj także: Po co promować auta elektryczne w Polsce skoro energia pochodzi z węgla?

Uber wprowadza w Krakowie – jako pierwszym mieście w Polsce – pilotażową usługę Uber Green z dostępem w aplikacji do elektrycznych i zero-emisyjnych samochodów, poinformowała dyrektor Uber na region CEE Ilona Grzywińska – Lartigue. W trzy miesiące firma chce w ramach nowej usługi przewieźć 10 tys. osób.

Źródło: ISBnews