Poland Prize: ruszył program dla startupów. Granty do 200 tys. zł

Poland Prize: ruszył program dla startupów. Granty do 200 tys. zł
Fot Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ruszył program Poland Prize, który ma za zadanie przyciągać do Polski zagraniczne startupy, poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Poland Prize jest częścią programu Start in Poland, który tworzy w Polsce warunki do rozwoju start-upów na każdym etapie - od fazy inkubacji, poprzez rozwój, aż po ekspansję zagraniczną.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii: ruszył program #PolandPrize, który ma za zadanie przyciągać do Polski zagraniczne #startupy.

„Dzięki Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Programowi Start in Poland oraz instrumentom oferowanym w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, tworzymy w Polsce dobry rynek dla innowacyjnych przedsięwzięć. Kiedyś część polskich innowatorów szukała możliwości rozwoju poza granicami kraju, a dzisiaj nie tylko zapewniamy im warunki do działania w Polsce, ale idziemy krok dalej – chcemy ściągać do siebie nowe talenty z zagranicy. Ludzi, którzy realizując własne wizje w Polsce przyczynią się do rozwoju naszego kraju– powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

Za realizację pilotażu odpowiadać będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

„Agencja wybierze trzech operatorów programu. Będą to instytucje, których zadaniem będzie aktywne wyszukiwanie za granicą osób chętnych do założenia w Polsce firmy oraz ocena, czy dane przedsięwzięcie ma szansę na komercjalizację” – podano również.

Kompleksowe wsparcie dla młodych innowatorów z zagranicy

– Polska jest dużym, atrakcyjnym rynkiem dla prowadzenia innowacyjnego biznesu – poprawiają się wskaźniki zamożności klientów i rosną ich oczekiwania wobec oferowanych produktów i usług. W naszym kraju jest dziś dobry klimat do rozwoju startupów – są pieniądze, klienci, wsparcie ze strony państwa. Polska jest też trampoliną do rozwoju na nowe rynki. PARP ma doświadczenie w akceleracji startupów. Poland Prize zapewni kompleksowe wsparcie dla młodych innowatorów z zagranicy: od pomocy w osiedleniu się i rozpoczęciu działalności gospodarczej, po kontakty biznesowe z dużymi firmami i inwestorami. Zależy nam, by uczestnicy programu zostali w Polsce po jego zakończeniu i rozwijali swoje innowacyjne pomysły – powiedziała prezes PARP Patrycja Klarecka, cytowana w komunikacie.

W pilotażowym programie weźmie udział ok. 50 startupów

Startupy zakwalifikowane do akceleracji otrzymają grant w wysokości maksymalnie 200 tys. zł. W pilotażowym programie weźmie udział około 50 startupów (ok. 150 cudzoziemców).

„Na podstawie tych doświadczeń dokonane będą analizy na temat realizacji podobnego programu w szerszym zakresie” – podano również.

Źródło: ISBnews