Połączone siły – nowy Odział Kleszczów ESBANKU Banku Spółdzielczego

Połączone siły – nowy Odział Kleszczów ESBANKU Banku Spółdzielczego
Jacek Zacharewicz, Prezes Zarządu ESBANKU Banku Spółdzielczego. Źródło: ESBANK BS.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
31 grudnia 2021 roku ESBANK Bank Spółdzielczy z siedzibą w Radomsku i Bank Spółdzielczy w Kleszczowie połączyły siły. Z chwilą wpisania połączenia do Krajowego Rejestru Sądowego, kleszczowski Bank stał się siódmym Oddziałem Kleszczów ESBANKU. W ten sposób powstała jeszcze mocniejsza kapitałowo i organizacyjnie, lokalna instytucja finansowa, z sumą bilansową przekraczającą 1 mld złotych, która niezmiennie realizuje misję "Wspieramy ludzi stąd", czytamy w komunikacie ESBANKU.

ESBANK Bank Spółdzielczy, który działa od 1925 roku, jest jednym z największych banków w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Po połączeniu dysponuje 19 placówkami na terenie województw łódzkiego i śląskiego, a jego siedziba (centrala) niezmiennie mieści się w Radomsku.

Połączenie dla Klientów dotychczasowego banku z Kleszczowa oznacza stabilizację i bezpieczeństwo

Atutem Banku jest technologiczne zaawansowanie, wysoki poziom kapitałów własnych, dobre wyniki finansowe i odpowiednie zabezpieczenia systemowe, organizacyjne i kapitałowe. Stanowi to gwarancję stabilności, bezpieczeństwa inwestycyjnego i wsparcia, jakiego Bank może udzielać swoim partnerom.

Czytaj także: Pracownicy ESBANKU ponownie wsparli Szlachetną Paczkę

Co zyskują klienci?

Dobrowolne połączenie Banków, wspierane przez SGB-Bank SA (bank zrzeszający w Grupie SGB) oraz Spółdzielczy System Ochrony IPS SGB, odbyło się za jednogłośną zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z 3 grudnia 2021 roku. Głównym celem fuzji było stworzenie lokalnej, stabilnej, spółdzielczej instytucji bankowej, silnej ekonomicznie oraz wizerunkowo.

Jacek Zacharewicz, Prezes Zarządu ESBANKU Baku Spółdzielczego zapewnia, że: ‒ Klienci Banku Spółdzielczego w Kleszczowie – dziś już Klienci Oddziału Kleszczów ESBANKU – za sprawą połączenia zyskali silnego kapitałowo i organizacyjnie, solidnego oraz stabilnego partnera.

Połączenie dla Klientów dotychczasowego banku z Kleszczowa oznacza stabilizację i bezpieczeństwo złożonych depozytów oraz kontynuację prowadzonych rachunków bankowych i obsługi udzielonych kredytów. Dotyczy to osób indywidualnych, przedsiębiorców, spółek prawa handlowego, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.

Pełna integracja informatyczna i połączenie danych obydwu Banków zostało zaplanowane na początek kwietnia 2022 roku

Dołożymy wszelkich starań, by cały proces zmian był możliwie najmniej odczuwalny dla Klientów nowego Oddziału Kleszczów. Jesteśmy pełni nadziei, że ewentualne niedogodności zniweluje pakiet korzyści w postaci naszej nowoczesnej oferty – na czele z aplikacją SGB Mobile z BLIKIEM na telefon ‒ podkreśla Jacek Zacharewicz.

ESBANK Bank Spółdzielczy, centrala
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

Czytaj także: KNF zdecydowała ws. nowych prezesów banków spółdzielczych i procesów połączeń placówek bankowych

Co się zmieniło?

Z punktu widzenia Klientów aktualnego Oddziału Kleszczów z dniem 31 grudnia 2021 r. zmieniła się tylko marka, nazwa i logo Banku – na ESBANK Bank Spółdzielczy. Placówki w Kleszczowie, Rząśni, Sulmierzycach i Klukach nadal funkcjonują – zmianie ulegają tylko ich numery telefonów.

Pozostają natomiast te same numery kont Klientów, ważność zachowują karty płatnicze, kredyty udzielone przez dawny Bank Spółdzielczy w Kleszczowie spłacane są na dotychczasowych warunkach.

Pełna integracja informatyczna i połączenie danych obydwu Banków zostało zaplanowane na początek kwietnia 2022 roku. Wtedy Klienci Oddziału Kleszczów będą mogli być obsługiwania w każdej lokalizacji ESBANKU Banku Spółdzielczego i uzyskają dostęp do pełnej oferty ESBANKU Banku Spółdzielczego, w tym do bankowości internetowej SGB24 / SGB24 Biznes i aplikacji mobilnej SGB Mobile.

Bieżąca informacje dla Klientów Oddziału Kleszczów oraz wskazówki do kontaktu w razie pytań są dostępne na stronie internetowej ESBANKU Banku Spółdzielczego.

ESBANK Bank Spółdzielczy
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy
Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy