Bank Millennium przejmuje Euro Bank. Akcjonariusze zaakceptowali plan połączenia

Bank Millennium przejmuje Euro Bank. Akcjonariusze zaakceptowali plan połączenia
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nadzwyczajne walne zgromadzenie Banku Millennium, w którym uczestniczyli akcjonariusze reprezentujący 78,53% udziałów w kapitale zakładowym, zatwierdziło połączenie Banku Millennium z Euro Bankiem.

Akcjonariusze zaakceptowali plan połączenia banków @BankMillennium i @eurobanksa #BankMillennium #EuroBank

„Z zadowoleniem przyjąłem fakt, że akcjonariusze zaakceptowali plan połączenia banków. To, po akwizycji Euro Banku, kolejny ważny krok w realizacji strategicznych założeń Banku Millennium. Jako organizacja sprawdziliśmy się w skutecznej realizacji strategii przyspieszonego wzrostu organicznego i innowacyjności, po fuzji oczekujemy korzyści wynikających z efektu skali i jeszcze efektywniejszej obsługi połączonej bazy klientów. Dodatkowy wzrost przez akwizycję i połączenie postrzegam również jako wkład Banku Millennium w tak istotną dla sektora finansowego w Polsce stabilność i rynkową dojrzałość” – powiedział prezes Banku Millennium Joao Bras Jorge, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Euro Bank – co się zmieni dla klientów po przejęciu przez Millennium Bank?

Jak będzie przebiegać połączenie?

Połączenie Banku Millennium z Euro Bankiem nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku, czyli wszystkich aktywów i pasywów Euro Banku w zamian za akcje, które akcjonariuszom Euro Banku wyda Bank Millennium. W związku z połączeniem akcjonariusze Euro Banku, inni niż Bank Millennium, otrzymają akcje własne Banku Millennium nabyte na GPW w Warszawie w obrocie wtórnym. Tym samym nie nastąpi podwyższenie kapitału zakładowego Banku Millennium. Stosunek wymiany akcji uzgodniony przez zarządy Banku Millennium i Euro Banku wynosi: 4,1 akcji połączeniowych w zamian za jedną akcję Euro Banku, podano również.

Czytaj także: Bank Millennium przejmuje Euro Bank. Jest plan połączenia >>>

„Połączenie stanie się skuteczne w dniu dokonania wpisu w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez sąd właściwy miejscowo dla siedziby Banku Millennium, co musi być poprzedzone decyzją KNF w sprawie zezwolenia na połączenie oraz na zmiany statutu Banku Millennium. Celem banku jest dokonanie prawnego połączenia banków w dniu 1 października 2019 roku” – podsumowano.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews