Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę administracji skarbowej w całej Polsce

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę administracji skarbowej w całej Polsce
Źródło: Poczta Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Poczta Polska podpisała umowę w sprawie świadczenia usług pocztowych dla administracji skarbowej do 2023 roku, podała Spółka.

„Poczta Polska podpisała nową umowę z Izbą Administracji Skarbowej (IAS) w Poznaniu.

W efekcie wygranego przetargu, spółka świadczyć będzie usługi pocztowe na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i podległych jej jednostek oraz Krajowej Szkoły Skarbowości. Umowa obowiązuje do 2023 roku” ‒ czytamy w komunikacie.

Nowe usługi hybrydowe

Umowa dotyczy świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania oraz doręczania przesyłek pocztowych (listów, paczek) oraz usługi odbioru przesyłek z lokalizacji wskazanych przez klienta na terenie całego kraju.

„wartość szacunkowa zamówienia przekracza równowartość kwoty 750 tys. euro”

Zakłada ona także rozwój współpracy w zakresie usługi hybrydowej, która polega na przyjęciu przesyłki z korespondencją w formie elektronicznej, jej wydrukowaniu i zakopertowaniu, a następnie jej przemieszczeniu i doręczeniu w formie papierowej do adresata.

– Podmioty publiczne, które obsługuje Poczta Polska, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, takie jak przesyłka hybrydowa lub elektroniczne potwierdzenie odbioru.

Dzięki bogatej i stale rozszerzanej ofercie oraz inwestycjom, które wdrażamy w logistyce pocztowej, jesteśmy w stanie dostosować się do niestandardowych potrzeb i oczekiwań Klientów biznesowych i instytucji. Nasi Kontrahenci mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Wartość zamówienia przekracza 750 tys. euro

„Umowa będzie realizowana na rzecz wszystkich jednostek Krajowej Administracji Skarbowej, do których wlicza się następujące jednostki organizacyjne: 16 izb administracji skarbowej, 400 urzędów skarbowych, 153 urzędy celno-skarbowe (wraz z delegaturami i oddziałami celnymi), Krajowa Informacja Skarbowa wraz z delegaturami oraz Krajowa Szkoła Skarbowości z filiami” ‒ czytamy dalej.

Poczta Polska nie podała wartości zamówienia. Z dokumentów przetargowych poznańskiej IAS wynika, że „wartość szacunkowa zamówienia przekracza równowartość kwoty 750 tys. euro”.

W 2021 roku Poczta Polska przystąpiła do niemal 2 tys. przetargów. Jako wykonawca usług została wyłoniona w 99,6% spośród nich.

Sieć logistyczna Poczty Polskiej obejmuje 14 sortowni regionalnych oraz 13 sortowni lokalnych, które w połączeniu z siecią 7 600 placówek pocztowych stanowią zaplecze infrastrukturalne dla rozwoju logistyki. Doręczaniem przesyłek zajmuje się ok. 25 tys. listonoszy i kurierów.

Źródło: ISBnews, Poczta Polska