Początek współpracy Hitachi i Basement na rynku kolejowym, banków spółdzielczych i smart city

Początek współpracy Hitachi i Basement na rynku kolejowym, banków spółdzielczych i smart city
Fot. stock.adobe.com / fotomek
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Hitachi Europe Ltd. oraz Basement Sp z.o.o. rozpoczynają współpracę w sektorze kolejowym, transportu publicznego oraz sektorze finansowym. Dzięki połączeniu potencjału i technologii obu firm na rynek wprowadzone zostaną innowacyjne rozwiązania i usługi wspierające digitalizację przedsiębiorstw oraz nowoczesne rozwiązania smart city.

#TadeuszWoszczyński: Chcemy zwiększyć naszą obecność na rynku banków spółdzielczych, sektora kolejowego oraz w projektach #SmartCity w Polsce #BankiSpółdzielcze #Koleje #Basement @HitachiEurope

W ramach współpracy firmy Basement i Hitachi będą aktywnie wdrażać w sektorze banków spółdzielczych szereg rozwiązań opartych o zaawansowane technologie oferowane przez Hitachi.

To m.in. systemy paperless (cyfrowy obieg dokumentacji), rozwiązania do on-boardingu zdalnego, oprogramowanie do bezpiecznej wymiany plikowej, macierze dyskowe czy też systemy zarządzania tożsamością klasy IAM.

Trwały nośnik w bankach spółdzielczych

W ramach rozpoczętej współpracy, Hitachi i Basement wdrożyły we współpracy z SGB-Bankiem S.A. i Grupą SGB, jak również Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych (CRUZ) w Grupie BPS ‒ zrzeszeniowe rozwiązanie trwałego nośnika.

Rozwiązanie bazuje na macierzach WORM (Hitachi Content Platform) oraz aplikacji biznesowej trwałego nośnika (HCportal) dostarczanych przez Hitachi Europe, a które w ramach rozwiązania zrzeszeniowego są zintegrowane z oprogramowaniem Publikator firmy Basement.

Trwały nośnik informacji to rozwiązanie, które w bezpieczny i wygodny sposób umożliwia przechowywanie i udostępnianie wszelkich dokumentów elektronicznych, co znacznie wspiera cyfryzację sektora i procesy biznesowe w relacji przedsiębiorca – klient. Firma Basement będzie odpowiedzialna za serwis rozwiązania.

Czytaj także: Jak najszybciej założyć profil zaufany z bankiem spółdzielczym?

Smart city

Firmy Basement oraz Hitachi rozpoczęły też szereg działań na rynku smart city. W ramach współpracy mają zostać wdrożone rozwiązania m.in. z zakresu analityki video oraz sensorów Lidar 3D, umożliwiające analizę ruchu transportu publicznego i przepływu osób w czasie rzeczywistym, czy też zwiększenie bezpieczeństwa publicznego.

Kluczową przewagą technologii Hitachi Lidar jest jej zgodność z RODO i gwarancja zachowania prywatności.

Inteligentny rynek kolejowy

Kolejnymi rozwiązaniami oferowanymi wspólnie przez obie instytucje będą systemy dedykowane dla sektora kolejowego, w tym systemy planowania i efektywnego zarządzanie zasobami przewoźnika (pracownicy, lokomotywy i wagony) dla sektora przewozów pasażerskich i towarowych firmy Basement oraz symulatory dla dyspozytorów ruchu i systemy do modelowania sygnalizacji firmy Hitachi.

Obie firmy są zainteresowane rozszerzeniem tej współpracy również na Wielką Brytanię, gdzie Hitachi jest jednym z liderów na rynku kolejowym.

Czytaj także: Banki spółdzielcze staną się dostawcami usługi tożsamości cyfrowej

‒ Od 15 lat Hitachi jest czołowym dostawcą IT dla sektora bankowego w Polsce. Równocześnie jesteśmy jednym z największych dostawców dla sektora kolejowego w Europie począwszy od taboru ‒ a skończywszy na systemach zarządzania ruchem kolejowym.

Od kilku lat inwestujemy w zaawansowane technologie analityki video. Dzięki współpracy z Basement chcemy wykorzystać ten potencjał i zwiększyć naszą obecność na rynku banków spółdzielczych, sektora kolejowego oraz w projektach smart city w Polsce – podkreśla Tadeusz Woszczyński, Country Manager Hitachi Europe w Polsce, Austrii i Europie Centralno-Wschodniej.

Zbudowanie wspólnej platformy z Hitachi w zakresie trwałego nośnika dla klientów banków spółdzielczych jest kolejnym krokiem w rozwoju usług firmy Basement.

Od lat firma Basement indywidualnie dopasowując się do potrzeb biznesowych swoich klientów z sukcesem wdraża kolejne rozwiązania technologiczno-biznesowe zarówno w bankach, jak i sektorze kolejowym. W strategii Basement jest również rozwój usług dla segmentu Smart City.

‒ Dzięki współpracy z partnerem Hitachi i połączeniu know-how obu firm oraz globalnego zasięgu HItachi, kolejne projekty będą realizowane nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich ‒ podkreśla Daniel Sadkowski, Prezes Zarządu Basement.

Czytaj także: Cyfryzacja dokumentów publicznych oraz prywatnych w bankowości spółdzielczej

Źródło: Hitachi Europe Ltd., Basement