Płatności zbliżeniowe telefonem także dla przedsiębiorców

Płatności zbliżeniowe telefonem także dla przedsiębiorców
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski udostępnił przedsiębiorcom możliwość płacenia telefonem przy wykorzystaniu technologii HCE.

Mastercard w telefonie to rodzaj wirtualnej karty do konta, która umożliwi płacenie nim wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Udostępnienie usługi przedsiębiorcom jest kolejnym krokiem w realizacji strategii ING związanej z dostarczania innowacyjnych metod płatności. Przypomnijmy, że klienci indywidualni mogą korzystać z płatności HCE w telefonie od marca tego roku.

Płatność zbliżeniowa telefonem jest równie prosta, jak zwykłe płacenie kartą – wystarczy podświetlić ekranu telefonu i zbliżyć go do terminala. Nie jest konieczne odblokowywanie urządzenia czy też logowanie się do aplikacji. Poprawna realizacja transakcji jest potwierdzana wibracją. Wszystkie płatności powyżej 50 zł dodatkowo wymagają zatwierdzenia PIN-em.

„Karta Mastercard w telefonie” wykorzystuje technologię HCE (Host Card Emulation), która uniezależnia płatności telefonem od współpracy z operatorem telefonii komórkowej. Aby przedsiębiorca mógł się nią posługiwać, powinien posiadać Konto z Lwem dla firmy lub osoby indywidualnej, korzystać z aplikacji mobilnej Moje ING mobile oraz telefonu z systemem operacyjnym Android 4.4 lub wyższym i wyposażonym w moduł NFC. Proces aktywacji Mastercard w telefonie jest dostępny w aplikacji Moje ING mobile.

(il)