Płatności zbliżeniowe Google Pay w Idea Banku

Płatności zbliżeniowe Google Pay w Idea Banku
Idea Bank - Logo (źródło: Idea Bank S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Idea Bank udostępnił płatności zbliżeniowe Google Pay posiadaczom kart debetowych banku wydanych dla osób fizycznych, podał bank.
.@IdeaBankSA udostępnił płatności zbliżeniowe #GooglePay posiadaczom kart debetowych banku wydanych dla osób fizycznych #IdeaBank

„Telefon to dzisiaj centrum finansów osobistych. Ponieważ prawie zawsze mamy go przy sobie, coraz częściej zastępuje nam także portfel. Udostępnienie płatności Google Pay to kolejny krok w kierunku pełnej digitalizacji naszych usług. Nasz bank stawia na płatności zbliżeniowe nie tylko ze względu na ich wygodę, ale też bezpieczeństwo dla zdrowia, co jest istotne szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa” – powiedział CIO, dyrektor rozwoju systemów informatycznych w Idea Banku Grzegorz Pędzisz, cytowany w komunikacie.

Jak płacić zbliżeniowo?

Do korzystania z usługi konieczne jest zainstalowanie w telefonie aplikacji Google Pay, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Aby realizować płatności zbliżeniowe, należy dodać do niej kartę debetową Idea Banku. W celu dokonania transakcji wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do czytnika zbliżeniowego bankomatu lub terminalu płatniczego. Realizowane w ten sposób płatności do wysokości 100 zł nie wymagają podania kodu PIN. Do działania usługi niepotrzebne jest połączenie internetowe wystarczy włączona usługa NFC, podano także.

Czytaj także: Aplikacja Idea Banku w Huawei AppGallery >>>

„Podczas płatności realizowanych przez Google Pay bank nie udostępnia prawdziwego numeru karty bankowej tylko wirtualny token, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Tym samym dane klienta, jak i płatność są bezpieczne. Zestawienie ostatnich transakcji dokonanych kartą w Google Pay jest widoczne w aplikacji, a pełna historia operacji jest dostępna w bankowości internetowej Idea Cloud, w aplikacji mobilnej oraz na wyciągu z rachunku bankowego” – podsumowano w materiale.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews