Płatności mobilne: wkrótce POS w każdym Urzędzie Skarbowym

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

smartfon.01.400x343Podczas konferencji "Płatności mobilne", która była jednym ze składników Horyzontów Bankowości 2014 o szansach rozwoju rynku płatności bezgotówkowych wypowiedział się przedstawiciel Ministerstwa Finansów.

– Projekt e-administracja to jeden z kroków do upowszechnienia rozwoju obrotu bezgotówkowego. Wkrótce zamierzamy szeroko udostępnić terminale POS w instytucjach publicznych, na początek terminale płatnicze w urzędach skarbowych – zapowiedział Paweł Bułgaryn, Koordynator prac Wydziału Systemów i Usług Płatniczych Departament Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów.

Płatności Mobilne 2014:

Zobacz także:

Według przedstawiciela MF warto rozwijać obrót bezgotówkowy ponieważ zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji i wysoką jakość usług, wynikającą z dużej konkurencji wśród banków na rynku usług rozliczeniowych.

Nie bez znaczenia jest obniżenie kosztów emisji i obsługi pieniądza gotówkowego oraz obniżenie kosztów działalności sektora publicznego, np.  poprzez zminimalizowanie  kosztów  wypłaty  świadczeń emerytalno-rentowych w gotówce.

– Nasze zamierzenia to ograniczenie wykluczenia finansowego,  zwiększenie ubankowienia w Polsce, zwiększenie wykorzystania rachunków bankowych/płatniczych i bezgotówkowych instrumentów płatniczych, zmniejszanie kosztów bezgotówkowych usług płatniczych, rozbudowa infrastruktury związanej z obrotem bezgotówkowym i w efekcie zmiana przyzwyczajeń płatniczych Polaków i ograniczenie szarej strefy – wyliczał Paweł Bułgaryn.

Marcin Złoch