Getin Bank: płatności Google Pay bez PIN powyżej kwoty 100 zł

Getin Bank: płatności Google Pay bez PIN powyżej kwoty 100 zł
Fot. stock.adobe.com/Proxima Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już wkrótce płatności powyżej kwoty 100 zł, realizowane za pomocą aplikacji Google Pay, będzie można wykonać korzystając z nowej metody autoryzacji.
Już wkrótce płatności powyżej kwoty 100 zł, realizowane za pomocą aplikacji #GooglePay, będzie można wykonać korzystając z nowej metody autoryzacji.

Trwa migracja danych, która umożliwi dokonywanie transakcji poprzez odblokowanie telefonu, a nie – jak to było dotychczas – poprzez wpisanie PIN-u do karty. W przypadku płatności poniżej 100 zł nadal nie trzeba będzie odblokowywać ekranu. Zakończenie migracji planowane jest do połowy listopada.

Czytaj także: Santander Bank Polska: Google Pay powyżej 100 zł bez PIN, wystarczy odblokowanie telefonu >>>

Nowa metoda autoryzacji pozwoli użytkownikom Google Pay płacić z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przy dokonywaniu płatności nie będzie już w wymagany kod PIN do karty, poza pojedynczymi wyjątkami, jak na przykład wypłaty z bankomatów. Wystarczy jedynie odblokowanie smartfona — za pomocą kodu lub wzoru blokady, wykorzystania skanu odcisku palca, tęczówki oka, całej twarzy itp.

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w Internecie, sklepach i nie tylko. Nie wymaga tradycyjnej, plastikowej karty – wystarczy posiadanie karty wirtualnej. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu do wykonania płatności wystarczy telefon z aktywną usługą Google Pay oraz aplikacją mobilną banku.

Źródło: Getin Bank