Platforma Debex dołącza do członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych

Platforma Debex dołącza do członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych
Fot. stock.adobe.com / Murrstock
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Operator platformy Debex został członkiem wspierającym Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza podmioty rynku pożyczkowego oraz obszaru digital lending i fintech. Dołączenie do PZIP przez dostawcę rozwiązania klasy marketplace dla rynku wierzytelności jest sygnałem, że również w tym obszarze powstają innowacje, które mogą tworzyć synergię z rynkiem pożyczkowym i kredytowym, czytamy w komunikacie Firm.

Platforma Debex to nowoczesne narzędzie do sprzedaży i zakupu portfeli wierzytelności. Obecnie działa na trzech kontynentach – w Ameryce, Azji i Europie.

(Platforma) wspiera obie strony w procesie sprzedaży oraz zakupu wierzytelności

W tej chwili aktywnie wchodzi na polski rynek. Wykorzystując metodę aukcji internetowej pozwala spotkać się zarówno sprzedającym, jak i kupującym w jednym miejscu.

Czytaj także: Warto sprawdzić czy firma ma już problem z płynnością finansową, jest co najmniej pięć znaków ostrzegawczych

Nowe technologie na rynku wierzytelności

To narzędzie, które dzięki transparentności, prostocie i szybkości działania wspiera obie strony w procesie sprzedaży oraz zakupu wierzytelności zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo wymiany informacji. Celem platformy jest usprawnianie procesu czyniąc go prostszym i bardziej skutecznym.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Instytucji Pożyczkowych będziemy mogli skutecznie przedstawić produkt dużej grupie wierzycieli pierwotnych

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych to zrzeszenie największych digitalowych pożyczkodawców w Polsce, których łączna akcja kredytowa sięga 2 mld zł rocznie. Związek pełni funkcję platformy branżowej, której celem jest podnoszenie standardów etycznych i biznesowych w firmach pożyczkowych oraz wsparcie rozwiązań budujących infrastrukturę rynkową.

Czytaj także: Rynek należności w ocenie KUKE

Rozwiązania wspierające płynność rynku wierzytelności

‒ Zależy nam na tym, aby obie strony zyskały spotykając się w jednym miejscu. Kupującym dajemy szeroki dostęp do portfeli wierzytelności, a sprzedającym bezpośrednie dotarcie do zainteresowanych zakupem bez konieczności poszukiwania ich i prowadzenia negocjacji z każdym z osobna.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Instytucji Pożyczkowych będziemy mogli skutecznie przedstawić produkt dużej grupie wierzycieli pierwotnych – mówi Marta Bednarek, Sales Director w Debex Polska.

Zależy nam na tym, aby obie strony zyskały spotykając się w jednym miejscu

Rynek wierzytelności wciąż potrzebuje nowych, skutecznych rozwiązań wspierających płynność. Platforma Debex dla wierzycieli pierwotnych to szansa na szybkie i korzystne odzyskanie części wartości portfela NPL, a dla wierzycieli wtórnych to przegląd rynku i dostęp do ofertowania pakietów, które dotychczas były poza zasięgiem.

Czytaj także: Nieściągalne wierzytelności i kwestia CIT, PIT i VAT

Źródło: Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, Debex