PKO liderem rynku kart kredytowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.bp.01.400x156Klienci polskich banków na koniec I półrocza br. mieli w swoich portfelach ponad 820 tys. kart kredytowych wydanych przez PKO Bank Polski. Tym samym bank jest liderem na tym rynku. Ogółem klienci PKO mają 7,5 mln kart płatniczych i należą do najbardziej aktywnych ich użytkowników. W okresie lipiec 2014 - czerwiec 2015 liczba transakcji przez nich dokonana wzrosła o 40 proc.

Bank od dawna konsekwentnie buduje ofertę kart kredytowych tak, aby zapewnić dostęp do nich każdemu kto ma ochotę skorzystać z ich możliwości, odpowiednio do swego potencjału finansowego i oczekiwań funkcjonalnych. Najpopularniejszą wśród klientów PKO jest Przejrzysta Karta Kredytowa, której posiadaczem można zostać już przy dochodach 850 zł netto miesięcznie. Karta jest przejrzystą z nazwy i dosłownie. Jest wydawana w efektownej wizualnie formie karty z przeźroczystego plastiku.

Dla zmotoryzowanych bank proponuje partnerską kartę kredytową PKO VITAY wydawaną we współpracy z PKN Orlen. Karta ta umożliwia, poza wszystkimi standardowymi funkcjami karty kredytowej, zbieranie punktów w programie lojalnościowym VITAY na stacjach PKN Orlen i zdobywanie atrakcyjnych nagród. Dla klientów chcących przy pomocy karty zaznaczyć swój status i skorzystać z większych możliwości płatniczych są w ofercie karty srebrne i złote, które umożliwiają poza funkcjami płatniczymi korzystanie z przywilejów jakie oferują organizacje płatnicze, pod egidą których te karty są wydawane. Asem pik w talii kart kredytowych PKO jest elitarna karta VISA Infinite dla najzamożniejszych klientów. Dla żaków zaś – nie często spotykana w ofercie banków – karta kredytowa STUDENT.

Bank umacnia pozycję lidera w wydawnictwie kart kredytowych, zwiększając swoją przewagę nad pozostałymi bankami. PKO nie tylko rozwija ofertę w zakresie wolumenu kart. Dba również o to, żeby były przyjazne nie tylko w codziennym używaniu, ale również w obsłudze limitu kredytowego klienta. Bank zapewnia wygodną kontrolę i zarządzenie spłatą zadłużenia na karcie poprzez serwis bankowości elektronicznej iPKO i mobilną aplikację IKO.

Grzegorz Culepa