PKO Dom: ubezpieczenia nieruchomości wspierane technologią smart home

PKO Dom: ubezpieczenia nieruchomości wspierane technologią smart home
Źródło: Materiały prasowe PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Dom to nowa oferta ubezpieczenia domu lub mieszkania od PKO Ubezpieczenia. Zapewnia ona kompleksową ochronę m.in. od zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji, OC w życiu codziennym oraz assistance. Klienci mogą też skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń dodatkowych oraz objąć ubezpieczeniem dom w budowie. To nowoczesne ubezpieczenie wspiera technologia smart home firmy FIBARO.

PKO Bank Polski wykorzystuje atuty wynikające z dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych oraz możliwości zaoferowania produktów ubezpieczeniowych dostarczanych przez spółkę PKO Ubezpieczenia należącą do jego Grupy Kapitałowej. Rozszerzanie oferty bankowej o ubezpieczenia daje naszym klientom – w jednym miejscu, w prosty i intuicyjny sposób – możliwość korzystania nie tylko z produktów bankowych. Systematycznie wzbogacamy ofertę produktów ubezpieczeniowych nie powiązanych z produktami bankowymi, czego najnowszym przykładem jest PKO Dom – powiedział Jan Emeryk Rościszewski, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Ubezpieczenie PKO Dom

PKO Dom to nowoczesne ubezpieczenie pozwalające zminimalizować skutki zdarzeń losowych, które mogą spowodować uszkodzenia, straty w domu lub mieszkaniu. Nowością jest możliwość połączenia ubezpieczenia z urządzeniami smart home firmy FIBARO. Od dziś ubezpieczenie jest dostępne w oddziałach banku, w drugiej połowie września będzie je można również kupić w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej, a od października także w agencjach.

Czytaj także: PKO Ubezpieczenia z rekordowym zyskiem netto w 2020 roku, ponad 100 mln złotych >>>

– Przygotowanie nowej oferty ubezpieczenia poprzedziły badania z klientami. Staraliśmy się, aby nasze nowe ubezpieczenie objęło jak najwięcej kluczowych elementów ochrony, na które zwracali uwagę klienci. Dom to przecież miejsce, w którym chcemy się czuć bezpiecznie, a jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego, ważna jest jak najszybsza pomoc. Dlatego jako pierwsi w Polsce oferujemy ubezpieczenie wraz z nowoczesnym systemem zabezpieczeń, które daje możliwość uniknięcia lub minimalizacji skutków wydarzeń losowych. Połączyliśmy więc siły z liderami swoich branż, FIBARO, które oferuje inteligentne zabezpieczenia nieruchomości oraz Mondial Assistance, liderem usług assistance, aby stworzyć ubezpieczenie z technologią smart home. Nasze rozwiązanie w realnym czasie powiadamia klienta o wykrytym w jego domu zagrożeniu, a my od razu oferujemy pomoc w naprawie awarii. Wyznaczamy w ten sposób nowy standard obsługi, w którym to ubezpieczyciel pierwszy kontaktuje się z klientem w trudnej sytuacji – mówi Tomasz Mańko, wiceprezes zarządu PKO Ubezpieczenia.

Trzy pakiety

Ubezpieczenie PKO Dom oferowane jest w trzech pakietach:

  • Pakiet Standardowy zapewnia ochronę na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych (np. działanie ognia, powódź, zalanie, przepięcie, działanie gradu lub śniegu) oraz pomoc Assistance 24/7. Centrum Alarmowe zorganizuje wsparcie fachowców, hydraulika, dekarza czy ślusarza, którzy usuną powstałą usterkę.
  • Pakiet Super poza zakresem ubezpieczenia w pakiecie Standardowym, daje też możliwość zabezpieczenia w razie nieumyślnie wyrządzonych szkód osobom trzecim (tzw. OC w życiu prywatnym).
  • Pakiet Super Pro jest kompleksowym ubezpieczeniem dającym jego posiadaczowi najwyższy poziom komfortu obejmując zakres pakietu Super i dodatkowo chroni od kradzieży z włamaniem, rabunku czy dewastacji.

Ochrona nieruchomości przy wykorzystaniu inteligentnych urządzeń

To pierwsze w Polsce tak innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia ochronę nieruchomości przy wykorzystaniu inteligentnych urządzeń, np. czujników zalania czy pożaru. Ich użycie jest zintegrowane z ubezpieczeniem assistance w ramach polisy PKO Dom. Dzięki ich działaniu po wykryciu zagrożenia Centrum Alarmowe powiadamiane jest automatycznie. Urządzenia są dostępne, w przypadku wykupienia polisy PKO Dom, z 40% zniżką.

– Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie i pokazać, że ubezpieczenia i technologia mogą nie tylko współpracować, ale także proponować zupełnie nową jakość ochrony. Nasze rozwiązanie daje klientom poczucie spokoju i pewność, że ich dom jest bezpieczny, nawet wtedy, gdy są poza nim. Co więcej, aby zachęcić klientów do skorzystania z tego rozwiązania, zaproponowaliśmy 40% zniżkę na inteligentne urządzenia – zarówno centralę Home Center 3 Lite, jak i czujniki zalania, dymu, czadu czy ruchu – mówi Tomasz Jankowski z FIBARO.

PKO Dom docelowo zastąpi Mój Dom24

PKO Dom docelowo zastąpi obecną ofertę ubezpieczeń domu i mieszkania, dostępnych do tej pory w PKO, w tym Mój Dom24. PKO Dom jest pierwszym nowym produktem ubezpieczeniowym, który powstał w ramach projektu Nowej Prędkości Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego. Celem projektu jest rozwój ubezpieczeń najbardziej powszechnych – mieszkaniowych, komunikacyjnych i na życie, które będą dostępne w nowym modelu szerokiej dystrybucji.

W PKO Ubezpieczenia, poza produktami powiązanymi z ofertą bankową, klienci znajdą m.in. OnkoPlan, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Moje Podróże24.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP