PKO BP stworzy fundusz emerytalny dla piłkarzy Ekstraklasy?

PKO BP stworzy fundusz emerytalny dla piłkarzy Ekstraklasy?
By Janowyjanek - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64471890
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski jest na etapie analiz utworzenia funduszu emerytalnego dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło.

#ZbigniewJagiełło: @PKOBP jest na etapie analiz utworzenia funduszu emerytalnego dla piłkarzy grających w #Lotto Ekstraklasie #PKOBankPolski #PKOBP #LottoEkstraklasa

„Jesteśmy na etapie analiz. W momencie, kiedy będziemy gotowi, chcemy zaprezentować wspólnie z Ekstraklasą scenariusze dla klubów i piłkarzy” – powiedział Jagiełło podczas prezentacji partnerów Ekstraklasy.

„Poczekajmy do końca tego roku” – powiedział prezes zapytany o potencjalny termin przedstawienia oferty.

Usługi dla klubów i piłkarzy

W ramach partnerstwa z Ekstraklasą PKO BP planuje usługi dla klubów i piłkarzy. Fundusz emerytalny dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie miałby powstać na wzór holenderski.

„Ekstraklasa to nie tylko sport i biznes, ale coś więcej i chcemy w tym uczestniczyć. Uważam, że Ekstraklasa ma duży potencjał relacyjny. Mam nadzieję na wzajemne wsparcie i liczymy również, że Ekstraklasa znajdzie się wśród najlepszych 10 lig w Europie w 5-10 lat” – wskazał Jagiełło.

Według jego słów, w pierwszym roku współpracy PKO BP i Ekstraklasa będą testować różne pomysły na współpracę, w tym oparte na usługach finansowych.

Trzyletnia umowa współpracy

Ekstraklasa, PKO BP i Lotto zawarły trzyletnią umowę współpracy. PKO BP jest oficjalnym bankiem Ekstraklasy.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Źródło: ISBnews