PKO BP podwyższył oprocentowanie do 6 proc. na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym

PKO BP podwyższył oprocentowanie do 6 proc. na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym
Fot. stock.adobe.com/Alex
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski wprowadził od 1 lipca promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – do 6 proc. w skali roku.

Oprocentowanie salda do 10 tys. zł wynosi 4%. Dodatkowe 2 pkt proc. klient zyskuje za systematyczne oszczędzanie – warunkiem są wpłaty w przedziale pomiędzy 20 zł a 1000 zł przez minimum 3 miesiące, podano.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe może być otwarte dla dzieci do 18 roku życia, a warunkiem jest posiadanie lub otwarcie: PKO Konta Dziecka lub PKO Konta Pierwszego.

Bank podniósł także oprocentowanie na rachunku PKO Konto Dziecka

Od 1 lipca bank podwyższył również oprocentowanie na rachunku PKO Konto Dziecka do 3% (jeśli na koncie jest nie więcej niż 2,5 tys. zł) oraz do 1% dla salda powyżej tej kwoty. Konto jest bezpłatne i przeznaczone dla dzieci do 12. roku życia.

To kolejne podwyżki oprocentowania w PKO Banku Polskiego w ostatnim czasie – obok Lokata mobilna i Lokata 60+ oraz lokata dla nowych klientów Bankowości Osobistej są obecnie oprocentowane stawką 5,75% w stosunku rocznym, lokata dla nowych klientów Bankowości Osobistej i Prywatnej oraz nowego programu inwestycyjnego – Autolokacja III, który opiera się na lokacie 6-miesięcznej oprocentowanej stałą stopą procentową w wysokości 6,5% w stosunku rocznym.

PKO Konta za Zero Rodzina 500+

PKO BP przypomina w komunikacie o innej swojej ofercie – PKO Konta za Zero Rodzina 500+, w którym bezpłatne jest prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i wypłaty z obcych bankomatów za pomocą BLIK-a.

Czytaj także: PKO BP: klienci mogą już korzystać z płatności Xiaomi Pay >>>

„PKO Konto za Zero Rodzina 500+ to […] dowód na to, że bank uważnie obserwuje otoczenie gospodarcze i reaguje na potrzeby klientów. Rodzice dzieci, którzy zdecydują się na powiązanie rachunku z wypłatami świadczeń z programu 500+ i spełnią proste kryteria mogą korzystać z niego bez opłat. Oferta, wraz z promocyjnym oprocentowaniem na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, które wynosi do 6% w skali roku, to ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie dla naszych klientów” – powiedziała prezes PKO BP Iwona Duda, cytowana w komunikacie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP, ISBnews