Artur Kurcweil wiceprezesem zarządu PKO BP

Artur Kurcweil wiceprezesem zarządu PKO BP
Artur Kurcweil Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Artur Kurcweil będzie nadzorował obszar Technologii. Decyzja obowiązuje od 14 września.

Artur Kurcweil posiada ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. W latach 2011 – 2021 pracował w Grupie PZU, od 2019 roku pełniąc rolę dyrektora zarządzającego do spraw digitalizacji. Odpowiadał za transformację cyfrową usług Grupy, projekty informatyczne, zapewnienie ciągłości działania i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji, podmiotu zajmującego się współpracą z międzynarodowymi start-upami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach Grupy PZU.

Czytaj także: Jan Emeryk Rościszewski prezesem PKO BP: jest zgoda KNF >>>

Artur Kurcweil w swojej pracy koncentruje się na innowacyjności, wzroście digitalizacji i efektywności procesów oraz dynamicznym rozwoju multikanałowego biznesu. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno po stronie klienta jak i dostawcy usług rozumie potrzeby rynku i dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii. Przed 2011 rokiem przez ponad 5 lat pracował w IBM oraz 8 lat grupie Siemens. Dzięki 3-letniej pracy w centrali Siemensa w Monachium zdobył międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT.

Wykształcenie

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP