PKO BP: 1,3 mld zł w ciągu 5 lat zgromadzonych na rachunkach PKO Junior i SKO

PKO BP: 1,3 mld zł w ciągu 5 lat zgromadzonych na rachunkach PKO Junior i SKO
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rodzice oraz dzieci do 13. roku życia korzystające z SKO i PKO Junior zgromadzili na rachunkach ponad 1,3 mld zł w ciągu 5 lat, podał PKO Bank Polski.

Dziś średnio na rachunku dziecka w ramach #PKOJunior jest zgromadzone 2,9 tys. zł #PKOBP @PKOBP

„Oferta PKO Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia i rodziców kończy właśnie 5 lat. W tym czasie bank osiągnął poziom 10% ubankowienia rynku w tej grupie wiekowej i nadal jest jedyną instytucją finansową, która oferuje tak kompleksowy pakiet rozwiązań wspierających praktyczną edukację finansową dzieci. Najmłodsi klienci PKO Banku Polskiego uczą się przy wsparciu rodziców zarządzania swoim budżetem oraz systematycznego oszczędzania – w skarbonkach w serwisie internetowym PKO Junior zbierają pieniądze głównie na wakacje, telefon, tablet i rower, ale także na prezent dla mamy czy taty” – czytamy w komunikacie.

Średnio 2,9 tys. zł na rachunku dziecka w ramach PKO Junior

Dziś średnio na rachunku dziecka w ramach PKO Junior jest zgromadzone 2,9 tys. zł. Średni wiek dziecka korzystającego z oferty to 7 lat, a rodzica – 37 lat. W wirtualnych skarbonkach w serwisie internetowym PKO Junior dzieci najczęściej oszczędzają na wakacje, telefon, rower, tablet, rolki, komputer i klocki.

Bank podał, że 5 lat temu oferta banku dla dzieci została poszerzona o PKO Junior zbudowany na bazie zrewitalizowanego, internetowego SKO, ale niewymagający zaangażowania szkoły. W kolejnym kroku oferta została uzupełniona o karty płatnicze dla dzieci w formie plastików, naklejek zbliżeniowych i gadżetów – Śmigaczy PKO Junior. Następnie do dyspozycji swoich najmłodszych klientów bank oddał pierwszą w Polsce aplikację bankowości mobilnej dedykowaną dzieciom poniżej 13. roku życia, dodatkowo wzbogaconą o funkcje wspierające edukację finansową i rozwój ich przedsiębiorczej postawy.

Obecnie w skład oferty dla dzieci wchodzą rachunki: PKO Konto Dziecka i Pierwsze Konto Oszczędnościowe, karty płatnicze dla dzieci, serwis internetowy PKO Junior, aplikacja mobilna PKO Junior oraz konto rodzica.

Dzieci uczą się praktycznej strony bankowości

„Dzieci, które korzystają z rachunków bankowych dostosowanych do swojego wieku, uczą się praktycznej strony bankowości, a w konsekwencji są lepiej zsocjalizowane ekonomicznie. W naturalny sposób przełoży się to na umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji finansowych w ich dorosłym życiu” – powiedziała dyrektor biura młodego klienta w PKO BP Małgorzata Kocoń, cytowana w komunikacie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Źródło: ISBnews