PKO Bank Polski wspiera młodych programistów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121028.mistrzostwa.mlodych.programistow.01.250x16754 drużyny z całej Polski wezmą udział w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. PKO Bank Polski już po raz drugi jest głównym sponsorem tych zmagań, a Fundacja PKO Banku Polskiego ponownie ufunduje stypendia dla pięciu zwycięskich drużyn na łączną kwotę 45 tysięcy złotych.

Trzyosobowe drużyny będą miały do rozwiązania od 8 do 12 zadań algorytmiczno-programistycznych w czasie maksymalnie 5 godzin. Rozwiązania będą oceniane na żywo w trakcie zawodów przez profesjonalne jury. Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym odbędą się w dniach 27-28 października br. na Uniwersytecie Warszawskim, który we współpracy z Fundacją Rozwoju Informatyki jest organizatorem przedsięwzięcia.

Sponsorem głównym zawodów jest PKO Bank Polski, zaś na zdobywców pięciu pierwszych miejsc czekają stypendia naukowe w łącznej wysokości 45 tys. zł, ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Działania w obszarze oświaty i nauki są z naszego punktu widzenia jednymi z kluczowych czynników rozwoju społeczeństwa i stanowią podstawę rozwoju gospodarczego w naszym kraju. Polscy uczniowie, studenci i młodzi naukowcy osiągają spektakularne wyniki w międzynarodowych zawodach informatycznych, a my konsekwentnie wspieramy ten potencjał. Jesteśmy przekonani, że rozwijanie pasji i wspieranie talentów młodych ludzi zawsze procentuje – podkreśla Urszula Kontowska, Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Najlepsze drużyny wyłonione w Mistrzostwach Polski wezmą następnie w listopadzie br. udział w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Krakowie, natomiast kolejnym etapem są Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym 2013 w Sankt Petersburgu. Sponsorem głównym drużyn Uniwersytetu Warszawskiego jest PKO Bank Polski. Najlepsze polskie drużyny, które zakwalifikują się do Mistrzostw Europy Środkowej, a także drużyny, które w Mistrzostwach Świata zdobędą złoty, srebrny lub brązowy medal, otrzymają od Fundacji PKO Banku Polskiego stypendia naukowe w łącznej wysokości 60 tys. zł.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym organizowane są od 1996 roku. Tegoroczne zawody zostały objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: PKO Bank Polski