PKO Bank Polski propaguje idee nowoczesnego patriotyzmu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250xBank objął patronatem kolejne wydarzenie związane z obchodami Święta Niepodległości. W konferencji projektu Rock Niepodległości, poświęconej współczesnym wymiarom bezpieczeństwa Polski i patriotyzmu XXI wieku, uczestniczył Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

W panelu „Bezpieczeństwo ekonomiczne jako filar suwerenności III RP” Zbigniew Jagiełło zwrócił uwagę, że staje się ono coraz bardziej istotnym elementem ogólnego pojęcia bezpieczeństwa, a co za tym idzie wywiera coraz większy wpływ na utrzymanie suwerenności. Bezpieczeństwo ekonomiczne, rozumiane jako prawidłowe funkcjonowanie gospodarek państw, mieści w sobie zarówno spełnienie warunków ekonomicznych jak i politycznych – zapewnienie ładu politycznego, spokoju społecznego, jak również odpowiednich regulacji umożliwiających wzrost gospodarczy.

– W dłuższym horyzoncie czasowym, przy rosnącej konkurencyjności w gospodarce globalnej, najlepszą miarą bezpieczeństwa ekonomicznego zdaje się być umiejętność takiego zarządzania państwem, które w jak największym stopniu zapewni mu trwały i zrównoważony rozwój gospodarczy, a jego mieszkańcom możliwość korzystania z owoców tego wzrostu poprzez systematyczne podnoszenie jakości życia – powiedział Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego podczas spotkania.

Projekt Rock Niepodległości oprócz konferencji obejmuje również zorganizowanie młodzieżowego koncertu rockowego. Jego celem jest promowanie wśród młodych ludzi wartości patriotycznych poprzez zwrócenie w interesujący sposób uwagi na ważne wydarzenia historyczne. PKO Bank Polski angażując się w projekt wspiera ideę edukowania w sposób przystępny w zakresie wartości narodowych oraz nowoczesnych postawach patriotycznych. 11 listopada w warszawskim klubie Palladium podczas koncertu wystąpią m.in. Lombard i Night Rider. Na koncercie zadebiutują także wokaliści z młodych, polskich zespołów rockowych we wspólnej inicjatywie patriotycznej „Poland First to ROCK” z nowoczesną, rockową piosenką patriotyczną napisaną specjalnie z tej okazji.

Jednym z elementów obchodów Święta Niepodległości jest także organizacja biegów z tej okazji. PKO Bank Polski jest głównym sponsorem Biegu Niepodległości w Warszawie. Bieg rozpocznie się 11 listopada o godz. 11:11 w okolicach skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Trasa będzie przebiegać ulicami: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Bank patronuje również biegom w innym miastach. Sponsoruje Bydgoski Bieg Niepodległości oraz IX Gminno-Powiatowe Uliczne Biegi Niepodległości Świdnik 2011.