PKO Bank Polski: karta płatnicza nie musi być nudna; internauci wybrali 10 najlepszych projektów

PKO Bank Polski: karta płatnicza nie musi być nudna; internauci wybrali 10 najlepszych projektów
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 15 marca można zamówić kartę płatniczą z nowej galerii oryginalnych kart oferowanych posiadaczom PKO Konta dla Młodych. Nowe wizerunki to zwycięskie projekty w konkursie k-Artystycznym przeprowadzonym przez PKO Bank Polski wspólnie z Mastercard. Internauci głosowali na 10 najlepszych projektów kart debetowych, które już teraz można mieć w swoim portfelu.

Wieloryb, las czy wrotki? Jaki jest idealny motyw na karcie do konta? Internauci oddali swój głos na wybrany projekt karty z konkursu k-Artystycznego przeprowadzonego przez PKO Bank Polski wspólnie z Mastercard. Najlepiej ocenione prace można mieć teraz we własnym portfelu w formie karty debetowej. Do 31 maja 2021 r. nie jest pobierana opłata za jej wydanie. Nowe wizerunki oferowane są posiadaczom PKO Konta dla Młodych.

Konkurs k-Artystyczny

Od sierpnia ubiegłego roku przez dwa miesiące chętne osoby zgłaszały projekty swoich kart w ramach konkursu k-Artystycznego przeprowadzonego przez PKO Bank Polski wspólnie z Mastercard. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, ale nie tylko – 10 najlepiej ocenionych projektów jest teraz dostępnych w galerii i wybrany wizerunek można mieć na swojej karcie do konta. Głosowanie na najciekawszy wizerunek odbyło się na profilu PKO Banku Polskiego na Instagramie. Od 15 marca posiadacze PKO Konta dla Młodych mogą bezpłatnie zamówić kartę z wybranym wizerunkiem zaprojektowanym przez jednego z laureatów konkursu. Projekty dostępne są na tej stronie

– Konkurs k-Artystyczny cieszył się dużą popularnością, dostaliśmy tysiące zgłoszeń – niesamowitych pomysłów, z czego przy pomocy internautów wybraliśmy 10. Każdy znajdzie coś dla siebie. Chcieliśmy pokazać, że karta debetowa nie musi być nudnym kawałkiem plastiku. Innowacyjne jest również to, że dane posiadacza karty oraz jej numer umieszczone są na rewersie, dzięki czemu nie zasłaniają unikalnego wizerunku – mówi Edyta Tararuj, Dyrektor Biura w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego.

Jak założyć PKO Konto dla Młodych?

Od kilku miesięcy, aby założyć PKO Konto dla Młodych wystarczy aplikacja mobilna IKO i wolnych kilkanaście minut. Po uruchomieniu aplikacji należy uzupełnić podstawowe dane oraz dokonać weryfikacji w trzech krokach: wyrazić zgodę na wykorzystanie wizerunku, zrobić zdjęcie dowodu osobistego z obu stron, zrobić zdjęcie swojej twarzy. Cały proces jest szybki i bezpieczny. PKO Konto dla Młodych dedykowane osobom pomiędzy 18 a 26 rokiem życia jest bezpłatne, podobnie jak przelewy realizowane przez aplikację mobilną IKO oraz serwis transakcyjny iPKO oraz karta debetowa Mastercard, o ile wykona się minimum 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Klient nie płaci również prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Czytaj także: PKO Bank Polski i eService dostarczą Grupie POLOmarket ponad 1500 PINpadów nowej generacji >>>

Klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z systematycznie wzbogacanych usług bankowości elektronicznej oferowanych pod marką iPKO, jak również z aplikacji mobilnej IKO, którą można zainstalować w telefonie i korzystać z szerokiego wachlarza funkcji bankowych i płatniczych 24 godziny na dobę w dowolnym miejscu. Za pomocą IKO można sprawdzić m.in. saldo i historię rachunku, zlecić przelew na numer rachunku bankowego do dowolnego odbiorcy, spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, założyć lokatę czy doładować telefon na kartę. Średnia liczba logowań użytkownika do aplikacji IKO w roku 2020 wyniosła 311, co daje wzrost o 19 proc. w porównaniu z 2019 r. Użytkownicy aplikacji IKO mogą też wydawać mówione polecenia za pomocą Asystenta głosowego, który umożliwia wykonanie przelewu, sprawdzenie historii i stanu konta, doładowania telefonu, płatności BLIKIEM, a także zmianę limitu karty oraz spłatę karty kredytowej. PKO Bank Polski jest liderem pod względem liczby obsługiwanych kart debetowych: na koniec 2020 roku obsługiwał 7,4 mln takich kart, czyli o ponad 850 tys. więcej w porównaniu do roku poprzedniego. PKO Bank Polski w czasach pandemii stał się bardziej cyfrowy i innowacyjny, wspomagając klientów w codziennym bankowaniu. Zostało wdrożonych wiele zdalnych procesów i usług, np. klienci mogą skorzystać z porady wideodoradcy online, złożyć dokumenty z kwalifikowanym podpisem elektronicznym mSzafir, otworzyć konta „na selfie” czy założyć rachunek inwestycyjny w serwisie iPKO.