Piotr Walczak nowym Szefem Krajowej Administracji Skarbowej

Piotr Walczak nowym Szefem Krajowej Administracji Skarbowej
Piotr Walczak Fot. Ministerstwo Finansów
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezes Rady Ministrów na wniosek ministra finansów powołał z dniem 12 czerwca 2019 r. nadinsp. Piotra Walczaka na stanowisko Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Prezes Rady Ministrów na wniosek ministra finansów powołał nadinsp. Piotra Walczaka na stanowisko Szefa Krajowej Administracji Skarbowej #KAS @MF_GOV_PL

Piotr Walczak jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu rachunkowości i zarządzania finansowego oraz problematyki przestępczości – Europejskie Podyplomowe Studium Problematyki Przestępczości.

Od 1997 r. był związany ze Służbą Celną jako funkcjonariusz realizujący zadania z zakresu kontroli i zwalczania przestępczości. W latach 2007-2012 oraz 2014-2017 zajmował stanowiska kierownicze w Służbie Celnej: zastępcy dyrektora oraz dyrektora w izbach celnych w Łodzi i w Kielcach. W latach 2012-2014 pełnił służbę w Ministerstwie Finansów, w roku 2012 uczestniczył w Międzynarodowej Misji UE/UNDP EUBAM w Mołdawii i na Ukrainie, gdzie był odpowiedzialny za budowę mobilnych Grup Mołdawskiej Służby Celnej.

W 2017 r. pełnił służbę jako zastępca szefa Służby Celnej oraz koordynator ds. utworzenia Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

Od 22 marca 2017 r. zajmował stanowisko zastępcy Szefa KAS, nadzorując Departament Analiz, Departament Ceł oraz Departament Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

Źródło: Ministerstwo Finansów