Pierwsze efekty środowiskowej akcji „Komputer dla Ucznia”

Pierwsze efekty środowiskowej akcji „Komputer dla Ucznia”
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od tygodnia trwa środowiskowa akcja KOMPUTER DLA UCZNIA, której celem jest wsparcie dzieci, które ze względów ekonomicznych są wykluczone z możliwości zdalnej nauki w czasie epidemii koronawirusa.

Podsumowanie zbiórki po pierwszym tygodniu:

 • Zebrano: 23.550 zł oraz 1 laptop
 • Liczba wniosków/formalnych zapytań: 29
 • Przekazano dofinansowanie lub zakupiony/otrzymany sprzęt komputerowy dla:
  • Rodzina zastępcza z Rejowca Fabrycznego (2.700 zł)
  • Dom Dziecka w Mińsku Mazowieckim – przekazano 2 laptopy o łącznej wartości 5.400 zł
  • Rodzina zastępcza z Międzyrzecza Podlaskiego – 2.700 zł
  • Rodzina zastępcza z Radzynia Podlaskiego – 2.700 zł
  • Rodzina zastępcza z Kotla – 2.700 zł
 • Odmówiono realizacji 1 wniosku
 • W trakcie procedowania są 4 dalsze wnioski na łączną kwotę ok. 10.800 zł
 • Trwają rozmowy w sprawie bezpośredniego finansowania 5 wniosków przez partnerów akcji.

Jak można pomóc?

Wg informacji z 7 kwietnia 2020 r. brakuje finansowania na około 15 wniosków/zapytań formalnych. Wpływają kolejne, a zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin/instytucji w trudnej sytuacji finansowej jest duże.

Organizatorzy liczymą na wsparcie akcji zarówno przez firmy infrastruktury bankowej, banki, jak i pracowników środowiska bankowego, które zawsze wykazywało się ogromną wrażliwością i zaangażowaniem w sytuacjach trudnych: „Wierzymy, że nasze wspólne zaangażowanie umożliwi wielu dzieciom dostęp do zdalnej nauki i będzie naszym wspólnym wkładem w rozwój edukacji dzieci i młodzieży” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dobrowolne wpłaty można kierować na wyodrębniony rachunek bankowy Fundacji Warszawski Instytut Bankowości w Banku ING Bank Śląski SA, nr: 52 1050 1025 1000 0090 8085 9599, z dopiskiem „KOMPUTER DLA UCZNIA”.

Zachęcamy Państwa również do przekazania sprawnego sprzętu komputerowego, który otrzymają potrzebujące dzieci (kontakt w tej sprawie: pomoc@wib.org.pl).

Z góry dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażują się w tę akcję. Zainteresowanym firmom wspierającym oferujemy możliwość zamieszczenia logo na stronach Organizatorów akcji oraz na portalu aleBank.pl.

Akcję organizują: Związek Banków Polskich (inicjator), Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Organizację zbiórki i dystrybucję środków organizuje Fundacja Warszawski Instytut Bankowości – operator Programu „Bankowcy dla Edukacji”. Pomoc kierowana jest do rodzin i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad niepełnoletnimi podopiecznymi.

Zobacz: Regulamin akcji „Komputer dla Ucznia”

Źródło: Warszawski Instytut Bankowości / WIB