Pierwsza bezstykowa biometryczna karta płatnicza z certyfikatem EMV od Thales

Pierwsza bezstykowa biometryczna karta płatnicza z certyfikatem EMV od Thales
Źródło: Thales
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma Thales opracowała już ponad 20 projektów kart płatniczych. Biometria odcisków palców ma być preferowaną metodą uwierzytelniania kart płatniczych EMV. Dystans społeczny napędza popyt na zbliżeniowe i bezdotykowe płatności. Biometryczne karty płatnicze spełniają tę potrzebę dla wszystkich transakcji, bez limitów wydatków. Thales jest pierwszą firmą, która stworzyła bezstykową kartę biometryczną w pełni zgodną z głównymi certyfikatami systemów płatności, podkreślają eksperci.

Karty płatnicze stanowią część naszego codziennego życia. Ich szybkiej ewolucji w ostatnich latach sprzyjało pojawienie się technologii bezstykowej.

Karta płatnicza zawierająca czujnik biometryczny zapewnia użytkownikom większe bezpieczeństwo i wygodę – to prawdziwy kamień milowy w przestrzeni płatniczej.

Bezpieczna, biometryczna i bezstykowa karta płatnicza

Bezstykowa karta biometryczna znacząco upraszcza płatności zbliżeniowe, a także zapewnia prywatność użytkownikom. Odciski linii papilarnych osoby użytkującej można wgrać na kartę podczas prostej i bezpiecznej osobistej rejestracji możliwej do przeprowadzenia w domu lub oddziale banku.

Dane biometryczne użyte do rejestracji nie są udostępniane stronom trzecim – odcisk palca zapisany w chipie karty służy wyłącznie do uwierzytelnienia posiadacza karty podczas płatności zbliżeniowych. Również sprzedawcy detaliczni i bank nie mają dostępu do danych biometrycznych ‒ są one bezpiecznie przechowywane w chipie karty.

Czytaj także: PayEye, polska biometryczna metoda płatności, która może podbić świat

Karta  gwarantuje bezpieczeństwo. W razie jej zagubienia lub kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej.

Dane biometryczne użyte do rejestracji nie są udostępniane stronom trzecim – odcisk palca zapisany w chipie karty służy wyłącznie do uwierzytelnienia posiadacza karty podczas płatności zbliżeniowych

W tego rodzaju bezpiecznym środowisku płatniczym nie ma potrzeby ustawiania limitu płatności. Co więcej, gdy użycie odcisku palca przez posiadacza karty nie jest możliwe (np. przy wypłacie gotówki z bankomatu), nadal można użyć kodu PIN jako rozwiązania awaryjnego.

Czytaj także: Biometryczne karty płatnicze zdobędą 15% globalnego rynku płatności do 2026 roku

Karta z certyfikatem EMV

Bezstykowa biometryczna karta płatnicza Thales EMV to jedyne rozwiązanie w branży, które jest w pełni certyfikowane przez główne systemy płatności EMV, takie jak MasterCard i Visa. Po serii udanych prób na całym świecie rozwiązanie zostało skomercjalizowane w kilku krajach.

– Po uzyskaniu pozytywnych wyników testów biometrycznej karty płatniczej Thales, udostępniliśmy ofertę dla wszystkich naszych klientów. To wysokiej jakości rozwiązanie odpowiada na wiele wyzwań, takich jak: wygoda, bezpieczeństwo i łączność bezstykowa.

W oddziale wprowadzono prosty, ale rygorystyczny proces rejestracji, dzięki czemu dane biometryczne są bezpieczne przechowywane na karcie. Jest to kluczowy warunek wstępny, ponieważ bardzo poważnie traktujemy prywatność danych naszych klientów komentuje Jean-Marie Dragon, kierownik działu płatności i kart, BNP Paribas.

To jedyne rozwiązanie w branży, które jest w pełni certyfikowane przez główne systemy płatności EMV, takie jak MasterCard i Visa

– Pandemia COVID-19 zmusiła sektor Tech do opracowywania rozwiązań bezdotykowych i pośrednio doprowadziła do przetwarzania transakcji wyższych poziomów bez drugiego czynnika uwierzytelniania. Biometryczna karta płatnicza umożliwia płatności zbliżeniowe za dowolną kwotę, jednocześnie chroniąc prywatność bardzo osobistych i wrażliwych danychpodkreśla Bertrand Knopf, starszy wiceprezes ds. rozwiązań bankowych i płatniczych w Thales.

Czytaj także: RODO: co wolno, a czego nie wolno robić używającym technologii rozpoznawania twarzy?

Źródło: Thales Group