Piaskownica technologiczna dla firm, BIK i SGH podpisały umowę o strategicznym partnerstwie

Piaskownica technologiczna dla firm, BIK i SGH podpisały umowę o strategicznym partnerstwie
Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak i dr Mariusz Cholewa, prezes Zarządu BIK SA. Źródło: BIK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Biuro Informacji Kredytowej zawarły porozumienie o współpracy strategicznej. Celem jest wspólne kreowanie potencjału biznesowego, popularyzacja i rozwój innowacyjnych usług w ramach programu piaskownicy technologicznej BIK HUB. To pogłębienie relacji świata biznesu i nauki w dalszym konsekwentnym budowaniu ekosystemu nowoczesnych usług finansowych, czytamy w komunikacie BIK.

Zawarte 7 września 2021 r. porozumienie pomiędzy SGH i BIK dotyczy merytorycznego wsparcia i promocji nowatorskiej inicjatywy BIK – środowiska testowania nowych rozwiązań dla firm zainteresowanych rozwojem innowacyjnych produktów i usług, zwłaszcza piaskownicy informatycznej.

Piaskownica informatyczna SGH i BIK

Zakres współpracy będzie obejmował także aktywny udział obu stron w działaniach związanych z naborem i procesem testowania rozwiązań przez uczestników piaskownicy, a także wspólne promowanie planowanych wydarzeń, takich jak webinary, hackathony czy case studies.

‒ Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy porozumienie z BIK, biorąc pod uwagę, że przystąpiliśmy do rozmów na temat współpracy w zakresie partnerstwa strategicznego.

Jako uczelnia mająca na względzie społeczną odpowiedzialność, chcemy oddziaływać na społeczeństwo poprzez edukację finansową i biznesową

– powiedział rektor SGH prof. Piotr Wachowiak.

Czytaj także: „FinTech” ‒ nowy kierunek w Szkole Głównej Handlowej

Program BIK HUB ze wsparciem ekspertów SGH

W ramach realizacji porozumienia eksperci SGH będą udzielać zarówno wsparcia merytorycznego, jak i biznesowego, angażując się w prowadzenie procesów „piaskownicowych”.

‒ BIK i SGH łączy wieloletnia współpraca i doświadczenia na płaszczyźnie edukacyjnej. Dziś, rozszerzenie zakresu naszego partnerstwa oznacza, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zapewni ważne merytoryczne wsparcie oraz ekspercki głos doradczy w rozwoju nowatorskiej koncepcji Programu BIK HUB, czyli piaskownicy technologicznej – mówi dr Mariusz Cholewa, prezes zarządu Biura Informacji Kredytowej.

Eksperci SGH będą udzielać zarówno wsparcia merytorycznego, jak i biznesowego

‒ Wierzę, że dzięki synergii naszych wspólnych kompetencji będziemy współtworzyć platformę inspirującą do kreatywności, testowania nowych pomysłów i projektów informatycznych, która stanie się w przyszłości naturalnym „spiritus movens” dla wielu start-upów w Polsce ‒ dodaje prezes BIK. 

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Wymiana Informacji – BIK SA | Innowacyjna Technologia i unikalny model biznesowy w Bik Api

Punkt dostępowy BIK Open API

Partnerstwo z SGH wzmocni efektywną komunikację piaskownicy technologicznej BIK, adresowanej do podmiotów z różnych sektorów gospodarki, które chciałyby uzyskać dostęp do danych z wielu źródeł zewnętrznych i praktycznie przetestować swoje prototypowe rozwiązania w bezpiecznym środowisku.

Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu jednego punktu dostępowego BIK Open API, czyli otwartego i publicznego udostępnienia wybranych usług biznesowych, w tym do wybranych danych statystycznych w oparciu o lokalizację.

Partnerstwo z SGH wzmocni efektywną komunikację piaskownicy technologicznej BIK

To szansa na weryfikację rzeczywistych potrzeb i reakcji rynku na projektowane rozwiązanie informatyczne.

Czytaj także: Biuro Informacji Kredytowej i Microsoft ogłaszają strategiczne partnerstwo

Źródło: Biuro Informacji Kredytowej / BIK