PGNiG Obrót Detaliczny w I kwartale 2022 roku wprowadzi do oferty nowy produkt ubezpieczeniowy

PGNiG Obrót Detaliczny w I kwartale 2022 roku wprowadzi do oferty nowy produkt ubezpieczeniowy
Fot. PAP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w ramach współpracy z ubezpieczycielem Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (Polski Gaz TUW) planuje uruchomienie nowego produktu z zakresu bezpieczeństwa osobistego w I kwartale 2022 roku, podało PGNiG.

Jak pokazują statystyki, klienci decydujący się na ubezpieczenie ochrony prawnej „Doradca prawny” od PGNiG OD najchętniej korzystają z porad w dziedzinie prawa cywilnego i rodzinnego, a także prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Najczęściej poruszanymi sprawami są reklamacje usług lub towarów oraz dziedziczenie i darowizny. W odpowiedzi na duże zainteresowanie ofertą i wygodę klientów PGNiG wprowadziło możliwość zawierania umowy ubezpieczenia przez internet, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta, podano.

Nowy produkt ubezpieczeniowy

Nowy produkt ubezpieczeniowy znajdzie się w ofercie PGNiG OD w I kwartale 2022 roku. Będzie on skierowany do klienta indywidualnego, gwarantując mu ochronę ubezpieczeniową w zakresie kradzieży przedmiotów osobistych, dokumentów i kart kredytowych, a także chroniąc go od nieuprawnionych transakcji. Dodatkowo ubezpieczenie ma obejmować m.in. sytuacje, gdy zakupiony przez internet towar z jakiś powodów nie zostanie dostarczony do klienta, wskazano również.

Proponujemy produkt innowacyjny, zapewniający pierwsze w Polsce rozwiązania z obszaru „consumer cyber” w otoczeniu innych gwarancji dających poczucie bezpieczeństwa każdemu konsumentowi.

– powiedział prezes Polski Gaz TUW Zygmunt Kostkiewicz, cytowany w komunikacie.

Duże zainteresowanie ofertą ubezpieczeń

Duże zainteresowanie ofertą ubezpieczeń powoduje, że na dalszym etapie współpracy oba podmioty nie wykluczają uruchomienia wspólnych produktów z zakresu ubezpieczeń na życie.

„Chcemy w pełni wykorzystywać potencjał sprzedażowy i oferować klientom łatwy dostęp do rozwiązań ściśle dopasowanych do ich potrzeb. Wielkość sprzedaży ubezpieczenia ochrony prawnej potwierdza duże zainteresowanie tym produktem wśród określonych grup naszych klientów. Pomimo zawirowań związanych z pandemią udało nam się znacznie przekroczyć cele sprzedażowe. Z tego powodu tak dobra współpraca z Polski Gaz TUW zachęciła nas do podjęcia pracy nad uruchomieniem kolejnego produktu” – zakończył prezes PGNiG OD Henryk Mucha.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.