PGE: Paweł Cioch odwołany ze stanowiska wiceprezesa ds. korporacyjnych

PGE: Paweł Cioch odwołany ze stanowiska wiceprezesa ds. korporacyjnych
Źródło: PGE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) podjęła uchwałę o odwołaniu wiceprezesa ds. korporacyjnych Pawła Ciocha.

Paweł Cioch pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. od 24 lutego 2020 r.

Doświadczenie zawodowe

Doktor nauk prawnych, menadżer i radca prawny, specjalizujący się w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego oraz jednostek sektora finansów publicznych. Przez wiele lat świadczył usługi prawne na rzecz spółek kapitałowych, a także jednostek samorządu terytorialnego i jednostek organizacyjnych Skarbu Państwa. Posiada doświadczenie w realizacji nadzoru właścicielskiego w spółkach kapitałowych.

Czytaj także: PGE ma sposób na magazynowanie energii >>>

W latach 2007 – 2015 adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Był również wykładowcą Wyższej Szkoły Finansów i Bankowości w Radomiu oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w zakresie prawa papierów wartościowych. W latach 2013-2020 wykładowca Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie w zakresie postępowania cywilnego.

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL (2003 r.). W roku 2006 ukończył aplikację sądową zakończoną zdaniem egzaminu sędziowskiego, jak również uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na KUL i uzyskał wpis na listę radców prawnych.

Posiada również tytuł MBA uzyskany w Collegium Humanum i London Apsley Business School.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa postępowania cywilnego i prawa cywilnego oraz gospodarczego, w tym monografii, podręczników, artykułów, części komentarzy do kodeksu postępowania cywilnego oraz haseł encyklopedycznych.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. / PGE S.A.