PFR otworzył Centralny Dom Technologii w Warszawie

PFR otworzył Centralny Dom Technologii w Warszawie
By Anna Mościcka - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53567459
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) otworzył Centralny Dom Technologii, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

Kompetencje cyfrowe rozwijane w #CDT będą sprzyjać umiejętności dostosowania się do postępujących zmian na rynku pracy #PFR @Grupa_PFR

„Powołując do życia Centralny Dom Technologii, chcemy wspierać wszystkich w odkrywaniu i wykorzystywaniu szans, jakie dają nowe technologie oraz pokazać, ile wnoszą do naszego codziennego życia oraz do gospodarki. Kompetencje cyfrowe rozwijane w CDT będą sprzyjać umiejętności dostosowania się do postępujących zmian na rynku pracy. Czasem brakuje wiedzy, jak w kreatywny sposób wykorzystać daną umiejętność w zupełnie innym obszarze. Chcemy to zmienić. W Centralnym Domu Technologii dorośli rozwiną kompetencje cyfrowe, a dzieci nauczą się, jak wykorzystywać wiedzę w praktyce. Dzięki temu będziemy kształtować przyszłych innowatorów – fundament rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie. CDT to jednocześnie przestrzeń do rozwoju i promocji dla innowacyjnych polskich przedsiębiorców czy start-upów, które odniosły międzynarodowy sukces” – powiedział Borys podczas otwarcia.

CDT będzie popularyzować metodykę STEAM

CDT będzie popularyzować metodykę STEAM (od ang. słów Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics), czyli nurt w edukacji rozwijający interdyscyplinarne kompetencje w dziedzinach: nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka.

Oferta CDT będzie uzupełniać programy szkolne, jednak to miejsce nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o trendach z pogranicza technologii, nauki i biznesu.

Centralny Dom Technologii powstał z inicjatywy Polskiego Funduszu Rozwoju. Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są firmy: Bank Pekao, Comarch, Chmura Krajowa oraz Żabka. Partnerem ścieżki edukacyjnej „Technologia” została firma Allegro.

Źródło: ISBnews