Pekao TFI: Piotr Grzeliński szefem zespołu zarządzania akcjami rynku krajowego

Pekao TFI: Piotr Grzeliński szefem zespołu zarządzania akcjami rynku krajowego
Piotr Grzeliński Fot. Pekao TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr Grzeliński od listopada dołączył do Pekao TFI. Będzie odpowiedzialny za zespół zarządzania akcjami rynku krajowego.

– W Pekao TFI stawiamy na powtarzalność wyników inwestycyjnych, dlatego wciąż wzmacniamy nasz zespół. Do zarządzających akcjami dołączył Piotr Grzeliński, który odpowiedzialny będzie za polskie akcje. Chcemy wykorzystać kompetencje Piotra, które zdobył w sektorze emerytalnym, również z myślą o funduszach zdefiniowanej daty PPK – wyjaśnia Jacek Babiński, wiceprezes zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami.

Doświadczenie zawodowe

Piotr Grzeliński to doświadczony ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży zarządzania aktywami. Od 2010 r. związany był z MetLife PTE, gdzie najpierw pełnił rolę analityka akcji, następnie od grudnia 2013 r. zarządzającego aktywami, a od kwietnia 2018 r. dyrektora zarządzającego aktywami. Od stycznia 2017 r. odpowiadał za portfel otwartego funduszu emerytalnego, a od sierpnia 2018 r. za portfel dobrowolnego funduszu emerytalnego.

Czytaj także: Zarząd Pekao TFI powołany na kolejną kadencję >>>

Wcześniej swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w BPH TFI (2008) oraz Raiffeisen Bank Polska (2007).

Wykształcenie

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny, kierunek Informatyka i Ekonometria. Studiował również na Uniwersytecie Tampere (Finlandia) – finanse behawioralne oraz audyt i systemy kontrolingowe – studia w ramach programu Socrates-Erasmus. Od 2022 r. jest studentem w ramach programu Canadian Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pekao TFI to najstarsze na rynku towarzystwo funduszy inwestycyjnych. W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności. Obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 17 mld złotych i obsługuje blisko 440 000 klientów.

Źródło: Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / Pekao TFI