Pekao po raz dziewiąty z nagrodą dla najlepszego banku powierniczego w Polsce

Pekao po raz dziewiąty z nagrodą dla najlepszego banku powierniczego w Polsce
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao już po raz dziewiąty w ciągu ostatniej dekady został uznany przez magazyn Global Finance za najlepszy bank powierniczy w Polsce. "Best Sub-custodian Bank in Poland." Pekao jest od lat liderem usług powierniczych na polskim rynku. W prestiżowym rankingu magazynu Global Finance oceniane są m.in.: jakość relacji z zagranicznymi klientami instytucjonalnymi, poziom ich obsługi, znajomość rynku.

Aby wyłonić banki świadczące najlepsze usługi powiernicze, redakcja Global Finance przeprowadza badania rynków, pozyskuje opinie ekspertów i podmiotów korzystających z usług powierniczych oraz gromadzi dane z banków.

Czytaj także: Bank Millennium uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyn Global Finance >>>

– Jesteśmy regularnie uznawani za najlepszy bank powierniczy w kraju. Naszą ambicją jest utrzymanie tej pozycji. Nagrodę Global Finance traktujemy jako wyraz uznania naszych działań na lokalnym i międzynarodowym rynku, ale także jako zachętę do dalszej pracy. Nadal będziemy zapewniać klientom najwyższej jakości obsługę i szeroką ofertę usług powierniczych – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Usługi powiernicze w Banku Pekao

Usługi powiernicze w Banku Pekao obejmują m.in.: prowadzenie rachunków i rozliczanie transakcji na krajowych i zagranicznych papierach wartościowych, obsługę zdarzeń korporacyjnych (wypłaty dywidend, odsetek, realizację praw poboru). Powiernictwo to też udział w imieniu klientów w walnych zgromadzeniach czy wsparcie w odzyskiwaniu nadpłaconego podatku od dywidend i odsetek, zgodnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Bank Pekao jest czołowym bankiem pod względem wartości przechowywanych aktywów oraz największym agentem rozliczeniowym dla zagranicznych firm inwestycyjnych działających na GPW.

Źródło: Bank Pekao SA