Pekao Bank Hipoteczny utworzył dodatkowe odpisy i rezerwę na kredyty

Pekao Bank Hipoteczny utworzył dodatkowe odpisy i rezerwę na kredyty
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pekao Bank Hipoteczny w ramach prac związanych ze zmianą metodyki szacowania utraty wartości dla portfela kredytowego podjął decyzję o utworzeniu dodatkowych odpisów w wysokości 35,4 mln zł na kredyty udzielone w latach 2004 - 2008 - poinformował bank w komunikacie.
Dodatkowo #PekaoBankHipoteczny podjął decyzję o utworzeniu rezerwy w wysokości 12 mln zł na ryzyko prawne związane z posiadanym portfelem kredytów denominowanych do #CHF @BankPekaoSA

Dodatkowo Pekao Bank Hipoteczny podjął decyzję o utworzeniu rezerwy w wysokości 12 mln zł na ryzyko prawne związane z posiadanym portfelem kredytów denominowanych do franka szwajcarskiego. Obie pozycje obciążą wynik Banku za rok 2019.

Alior Bank poinformował o utworzeniu rezerwy w wysokości 186 mln zł

Również w piątek Alior Bank poinformował o utworzeniu rezerwy w wysokości 186 mln zł na zwroty kredytów detalicznych spłaconych przedterminowo przed wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Decyzja – jak zaznaczono – związana jest z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 11 września 2019 r., dotyczącym prawa konsumenta do obniżki całkowitego kosztu kredytu w przypadku wcześniejszej jego spłaty.

Źródło: PAP BIZNES