PayU udostępnia płatność Google Pay za zakupy internetowe

PayU udostępnia płatność Google Pay za zakupy internetowe
Źródło: PAYU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sprzedawcy internetowi współpracujący z PayU w Europie otrzymali dostęp do nowej formy płatności w wersjach webowych swoich serwisów, jak również w aplikacjach mobilnych. Płatności za pomocą Google Pay można dokonywać na wszystkich urządzeniach (telefonach i komputerach), bez względu na system operacyjny czy przeglądarkę.

Sprzedawcy internetowi współpracujący z #PayU w Europie otrzymali dostęp do nowej formy płatności w wersjach webowych swoich serwisów, jak również w aplikacjach mobilnych #GooglePay @PayU_pl

Google Pay (dawniej Android Pay) to prosty i szybki sposób płacenia kartą, bez konieczności każdorazowego uzupełniania jej danych. Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez Google, podano także.

„Wdrożenie Google Pay to kolejny krok zacieśniający współpracę PayU i Google. Wcześniej, wprowadzając Android Pay do Polski, Google wybrał PayU na partnera wdrażającego to nowe rozwiązanie na rynku e-commerce” – czytamy dalej.

„Dzięki Google Pay, użytkownicy w Polsce i w Europie nie muszą już tworzyć kont w każdej nowej aplikacji lub witrynie. Płacenie jest łatwe i bezproblemowe – nawet przy pierwszej wizycie kupującego – wszędzie tam, gdzie widoczne jest logo Google Pay. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z najbardziej innowacyjnymi partnerami płatności i że dzięki integracji z PayU, tysiące witryn w Polsce i w Europie, może od dzisiaj udostępnić swoim użytkownikom szybką i bezpieczną metodę płatności, jaką jest Google Pay” – powiedziała Head of EMEA Commerce Partnerships, Google Florence Diss, cytowana w komunikacie.

PayU rozbudowuje ofertę metod płatności

„W PayU stale rozbudowujemy ofertę metod płatności, aby zapewnić maksymalne korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców. Podążając za trendami wprowadzamy najbardziej innowacyjne rozwiązania także w dziedzinie płatności mobilnych. Urządzenia mobilne odpowiadają już za ponad połowę ruchu w internecie. Coraz więcej sklepów internetowych traktuje sprzedaż w tym kanale wreszcie jako standard, a nie tylko modny trend. Choć nadal duża część klientów może nie być w pełni zadowolona z tego jak kupuje się za pośrednictwem urządzeń mobilnych, to już w przypadku ponad połowy zakupów część procesu odbywa się właśnie na smartfonach i tabletach” – dodała Country Manager PayU w Polsce Joanna Pieńkowska-Olczak, cytowana w komunikacie.

PayU jest liderem płatności internetowych w Polsce i na wielu innych rynkach na świecie.

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc – w internecie, aplikacjach, sklepach i wielu innych.

Źródło: ISBnews