PayPo wdrożyło odroczone płatności w e-sklepach Wólczanki i Vistuli

PayPo wdrożyło odroczone płatności w e-sklepach Wólczanki i Vistuli
Fot. PayPo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PayPo wdrożyło odroczone płatności w pierwszych e-sklepach Grupy VRG: Wólczance i Vistuli, podała spółka. W planach jest przyłączenie również e-sklepów Bytom, W.Kruk oraz Deni Cler.

Po pandemicznych doświadczeniach e-zakupy na stałe już zagościły w nawykach Polaków. Podobnie stało się z nowoczesnymi, a przy tym wygodnymi i bezpiecznymi metodami płacenia online.

„[…] Wiedzą o tym największe marki produktowe B2C, które konsekwentnie włączają odroczone płatności do gamy oferowanych rozwiązań płatniczych. Nie inaczej jest z Grupą VRG, która zdecydowała się na taki krok, by podtrzymać wysokie tempo rozwoju w e-commerce i budować jak najlepsze doświadczenie zakupowe swoich klientów” – powiedział wiceprezes PayPo Tomasz Hadzik, cytowany w komunikacie.

Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową e-commerce

Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową sektora handlowego w Polsce. W przypadku VRG efektem COVID-19 jest optymalizacja stacjonarnej sieci sprzedaży i większy nacisk na rozwój kanału internetowego. W efekcie na koniec I kwartału 2021 r. bardzo wyraźnie zwiększył udział e-commerce w sprzedaży grupy (do poziomu 31,5%), wskazano w materiale.

Czytaj także: PayPo: czterokrotny wzrost liczby transakcji rdr w I kwartale >>>

„VRG wyszła z pandemii zdecydowanie wzmocniona w obszarze e-commerce. COVID-19 przyspieszył wiele zmian w naszej grupie, w szczególności jeśli chodzi o sprzedaż internetową i związane z nią procesy. Nasi klienci korzystają z tych innowacji, m.in. w postaci bardziej ergonomicznych interfejsów sklepów, sprawniejszych procesów logistycznych czy rosnących możliwości obsługi w modelu omnichannel. Dalszy rozwój online to jeden z naszych strategicznych priorytetów. Wśród wielu zaplanowanych i zabudżetowanych na ten rok wydatków inwestycyjnych jest rozwój funkcjonalności naszych sklepów online. Wdrożenie od początku maja odroczonych płatności PayPo jest pierwszym znaczącym krokiem w tym kierunku” – skomentowała dyrektor sklepów internetowych w VRG Aneta Kazanowska.

PayPo wspiera zakupy internetowe klientów w ponad 1 tys. sklepów

Z tego rozwiązania można skorzystać m.in. w LPP (sklepy Reserved, Mohito, Sinsay, House i Cropp), Allegro, Media Markt, Media Expert, Leroy Merlin czy Decathlonie. Możliwość korzystania z odroczonych płatności PayPo oferuje też swoim klientom coraz więcej podmiotów z segmentu moda/ fashion. Rozwiązanie „Buy now – pay later” w polskim wydaniu jest dostępne w ponad 100 sklepach tej kategorii. Obok CCC i LPP, można je znaleźć także w sklepach 4F, Answear, Big Star, Grupa MIG (w tym sklep Sizeer), Wojas, Laurella, czy Ochnik.

VRG S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Od 2000 r. podstawą strategii spółki jest koncentracja wokół funkcji „operatora” marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym.

Źródło: ISBnews