PayEye: płatności spojrzeniem zdały egzamin z bezpieczeństwa

PayEye: płatności spojrzeniem zdały egzamin z bezpieczeństwa
Fot. PayEye
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polski fintech PayEye, który pozwala na szybkie, łatwe i bezpieczne płatności z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy, uzyskał certyfikat FIDO Biometric Component Certification.

W ramach certyfikacji FIDO niezależne, akredytowane laboratorium przeprowadziło serię testów, aby ocenić skuteczność wdrożonego przez PayEye rozpoznawania biometrycznego, a także odporność systemu PayEye na ataki prezentacyjne. Fintech do oceny przedstawił swój najnowszy terminal biometryczny eyePOS 2.0 wyposażony w autorski algorytm rozpoznawania tęczówki. Do współpracy przy projekcie certyfikacji została wybrana wysoko wykwalifikowana i doświadczona, amerykańska firma iBeta. Biometryczny terminal od PayEye przeszedł serię testów 14 różnych typów ataków zdefiniowanych przez protokoły testowe FIDO i odparł ponad 300 prób ataków uzyskując tym samym zerowy wskaźnik błędu akceptacji ataków.

Certyfikacja FIDO

„Nasi użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki, kart czy nawet telefonu, aby płacić szybko, wygodnie i bezpiecznie. Żaden wcześniejszy dostawca płatności nie połączył dwóch niezależnych cech biometrycznych człowieka w tak naturalny i intuicyjny sposób. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to przyszłość płatności – system, z którego wiesz, jak skorzystać w chwili, gdy go widzisz, i który zapewnia najwyższe standardy branży płatniczej. Uzyskana certyfikacja FIDO potwierdza, że nasza technologia jest bezpieczna, dokładna i odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi atakami i próbami oszustwa, bo bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze.” – komentuje Daniel Jarząb, Prezes PayEye.

Czytaj także: Płatność okiem: innowacja na skalę światową przekonuje do siebie Polaków >>>

Nowoczesne płatności biometryczne

PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy jednym spojrzeniem.

Źródło: PayEye