Paweł Mucha w Zarządzie Narodowego Banku Polskiego od 1 września 2022 roku

Paweł Mucha w Zarządzie Narodowego Banku Polskiego od 1 września 2022 roku
Paweł Mucha. Źródło: PREZYDENT.PL
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezydent Andrzej Duda powołał Pawła Muchę do zarządu Narodowego Banku Polskiego; Mucha zasiądzie w nim od 1 września - potwierdziła PAP szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Paweł Mucha pełni obecnie funkcję społecznego doradcy prezydenta Andrzeja Dudy.

Szefowa prezydenckiej kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych potwierdziła w piątkowej (26.08.2022) rozmowie z PAP, że prezydent Andrzej Duda powołał Pawła Muchę w skład zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Zgodnie z decyzją prezydenta, zasiądzie on w zarządzie NBP od 1 września 2022 roku.

Jak czytamy na stronie KPRP, Paweł Mucha to adwokat, działacz społeczny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pełnił m.in. funkcje sekretarza stanu w KPRP oraz wiceszefa prezydenckiej kancelarii.

Od stycznia 2021 roku pełni funkcję społecznego doradcy Prezydenta RP.

Od 1 stycznia 2021 roku pełni również funkcję doradcy prezesa NBP Adama Glapińskiego, a od czerwca 2021 roku – przewodniczącego Rady Nadzorczej PZU SA.

Czytaj także: Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP został powołany do Rady Nadzorczej PZU

Paweł Mucha to także nauczyciel akademicki. Od 2015 r. prowadzi zajęcia z zakresu prawa publicznego i prawa gospodarczego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie.

Jest autorem artykułów prawniczych publikowanych w prasie ogólnopolskiej, biuletynach prawniczych, prasie regionalnej i lokalnej oraz mediach elektronicznych.

O tym, że Paweł Mucha zostanie powołany do Zarządu NBP pisał nieoficjalnie Business Insider Polska.

Źródło: PAP BIZNES