Paweł Borys: już prawie 150 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało szybkie wsparcie w kryzysie

Paweł Borys: już prawie 150 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało szybkie wsparcie w kryzysie
By Anna Mościcka - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53208155
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W około 2 tygodnie stworzyliśmy nowoczesny system IT, wspomagany algorytmami sztucznej inteligencji, dzięki któremu już prawie 150 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało szybkie wsparcie w kryzysie, powiedział podczas konferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju” Paweł Borys, prezes PFR.
.@PawelBorys na konferencji @Grupa_PFR: w około 2 tygodnie stworzyliśmy nowoczesny system IT, wspomagany algorytmami sztucznej inteligencji, dzięki któremu już prawie 150 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało szybkie wsparcie w kryzysie. #TarczaFinansowaPFR #PFR #koronawirus #COVID19

Polski Fundusz Rozwoju przedstawił na początku kwietnia program pomocowy o wartości 100 mld zł, skierowany do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł.

Czytaj także: Co robią banki, aby szybko i skutecznie obsługiwać przedsiębiorców ubiegających się o wsparcie z tarczy finansowej?

Premier: w ciągu kilku dni KE wyda zgodę na uruchomienie pomocy dla dużych firm

Premier Mateusz Morawiecki sądzi, że w ciągu kilku dni Komisja Europejska powinna wydać zgodę na uruchomienie programu pomocowego dla dużych firm – wynika z wypowiedzi premiera podczas konferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju”.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

„Jesteśmy gotowi, chcemy się trzymać reguł europejskich. Tam bardzo szybko zapadają decyzje pomocowe dla wielkich zachodnioeuropejskich przedsiębiorstw, natomiast my musimy dłużej czekać. Naciskamy i jestem dobrej myśli” – powiedział Morawiecki.

„Sadzę, że w ciągu kilku dni ten problem załatwimy” – dodał.

Do tej pory KE wyraziła zgodę na programy dla mikrofirm i MŚP w sumie za 75 mld zł, które są w trakcie realizacji przez PFR.

Źródło: PAP BIZNES