PARP: 60 mln zł ze środków UE na przyciągnięcie zagranicznych start-upów

PARP: 60 mln zł ze środków UE na przyciągnięcie zagranicznych start-upów
Logo PARP Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rusza konkurs, którego celem jest przyciągnięcie do Polski zagranicznych start-upów - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

Jak czytamy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków w konkursie „Programy Akceleracyjne – Poland Prize”. Jest on adresowany do operatorów, którzy będą sprowadzać do Polski zagraniczne start-upy i pomagać im w nawiązaniu współpracy z partnerami biznesowymi. Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków unijnych, a minimalna wartość składanych projektów to 7 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach działania 2.5. Nabór wniosków – jak napisano – potrwa do 9 grudnia 2020 r.

Cel programu

Wskazano, że celem programu jest znalezienie operatorów programów akceleracyjnych, którzy dysponują międzynarodowym doświadczeniem we wspieraniu start-upów i potrafią efektywnie współpracować z partnerami biznesowymi. Ich zadaniem będzie wyszukanie najciekawszych zagranicznych młodych firm o odpowiednim potencjale wzrostu i sprowadzenie ich do Polski.

Czytaj także: PARP: od 18 listopada nabór wniosków do programu Poland Prize z budżetem 60 mln zł >>>

Poland Prize tworzy dogodne warunki dla zagranicznych start-upów chcących rozwijać swój biznes w Polsce.

„Dzięki dopływowi nowych, technologicznych spółek chcemy budować potencjał i różnorodność polskiego rynku, podnieść jego atrakcyjność w Europie i na świecie – mówi cytowany w informacji dyrektor departamentu rozwoju start-upów w PARP Marcin Seniuk. Dodaje, że zachętą do nawiązania relacji biznesowych i prowadzenia działalności w Polsce jest m.in. dofinansowanie rozpoczęcia działalności i wsparcie akceleratorów.

Źródło: PAP MediaRoom