Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z nowymi władzami

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z nowymi władzami
Źródło: Wody Polskie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krzysztof Woś został powołany na stanowisko prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, a Wojciech Skowyrski - na stanowisko zastępcy prezesa ds. ochrony przed powodzią i suszą, poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

„Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk […] powołał z dniem 31 sierpnia 2022 r. pana Krzysztofa Wosia na stanowisko prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Jednocześnie minister infrastruktury […] na wniosek prezesa Wód Polskich, powołał z dniem 31 sierpnia 2022 r. pana Wojciecha Skowyrskiego na stanowisko zastępcy prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ds. ochrony przed powodzią i suszą” – czytamy w komunikacie.

Krzysztof Woś to kapitan żeglugi śródlądowej, absolwent Wydziału Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2004 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie, należy do Rady Naukowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Kolegium Redakcyjnego miesięcznika naukowo-technicznego „Gospodarka Wodna”. Jest także instruktorem motorowodnym, należy do Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Transportu oraz Rady Kapitanów Żeglugi Śródlądowej. Od 2018 roku był zastępcą prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ds. ochrony przed powodzią i suszą. Od 35 lat pracuje w obszarze gospodarki wodnej.

Źródło: ISBnews