Paliwowo-energetyczny koncern TotalEnergies nie będzie finansował nowych projektów w Rosji

Paliwowo-energetyczny koncern TotalEnergies nie będzie finansował nowych projektów w Rosji
Fot. Materiały prasowe TotalEnergies/Guillaume PERRIN - TOTAL
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Paliwowo-energetyczny koncern TotalEnergies poinformował we wtorek, że nie będzie finansował nowych projektów w Rosji. Dodatkowo zastosuje się - bez względu na konsekwencje - do obowiązujących sankcji, nałożonych na Rosję w związku z agresją na Ukrainę.

TotalEnergies potępia militarną agresję na Ukrainę, która ma tragiczne konsekwencje dla ludności i zagraża Europie, wyraża solidarność z ludnością Ukrainy, która ponosi konsekwencje, ale też z ludnością Rosji, która także ponosi konsekwencje – brzmi oświadczenie firmy.

Czytaj także: Shell wychodzi ze wspólnych przedsięwzięć z Gazpromem, wycofuje się z Nord Stream 2 >>>

TotalEnergies jest jedną z największych paliwowo-energetycznych firm świata

TotalEnergies jest jedną z największych paliwowo-energetycznych firm świata, zatrudnia ponad 100 tys. pracowników. Koncern prowadzi cały szereg interesów w Rosji, m.in. ma 19,4 proc. udziałów w rosyjskiej firmie Novatek oraz w kilku wspólnych z Novatekiem projektach: Jamał LNG (20 proc.) i Arctic LNG (21,64 proc.) Ma też udziały w polu gazowym Termokarstwoje i morskim polu naftowym Charjaga.

Więcej najnowszych wiadomości na temat agresji Rosji na Ukrainę >>>

TotalEnergies ma też długoterminowe kontrakty na zakup LNG z terminala Jamał LNG, sprzedaje ten gaz na światowych rynkach, m.in. w Europie i w Chinach. W Rosji sprzedaje też produkty petrochemiczne, smary itp. 

Źródło: PAP BIZNES