Opinie: Imperium zła

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2014.04.foto.115.150xProblem z Rosją Putina polega na tym, że im bardziej radykalne będą sankcje, tym większe będzie ryzyko nieobliczalności działań Moskwy.

Marek Rogalski

Myślę, że przez ostatnie kilka tygodni zachodni politycy cały czas przecierają oczy ze zdumienia. Bo ostatnie wydarzenia wokół Krymu są jak ponury scenariusz jednej z książek political-fiction albo hollywoodzkiej produkcji. To zwyczajnie nie przystaje do realiów XXI wieku. A jednak. Dobre w tym jest tylko to, że na razie, a piszę ten felieton 25 marca, przejęcie ukraińskiego półwyspu odbyło się prawie bezkrwawo. Reszta jest już tylko zła.

Jeżeli zestawimy następujące fakty, które tylko teoretycznie nie są ze sobą powiązane, to otrzymamy ciekawe wnioski. A zatem – mieliśmy najdroższe od kilkudziesięciu lat igrzyska olimpijskie w Soczi, aneksję Krymu i odrestaurowanie oczekiwań imperialistycznej Rosji. Czemu to służy?

Utrzymaniu ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI