Ogromne zainteresowanie klientów FM Bank PBP kredytami z gwarancjami de minimis

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fmbank.250xOd połowy lipca do końca września tego roku FM Bank PBP udzielił blisko 450 kredytów o wartości ponad 20 mln zł, które były objęte gwarancją de minimis.

FM Bank PBP 15 lipca tego roku wprowadził do swojej oferty kredyty dla przedsiębiorców z poręczeniem de minimis. – Zainteresowanie właścicieli mikro firm jest ogromne. Zależy im na tej gwarancji między innymi dlatego, że bank tym, którzy zdecydują się na tę formę zabezpieczenia obniża oprocentowanie – mówi Małgorzata Olczyk, odpowiedzialna w FM Banku PBP za poręczenia i gwarancje.

Średnia kwota kredytu z gwarancją de minimis udzielonego przez bank wynosi 48 tys. zł, a średnia długość takiego kredytu – 51 miesięcy (ponad 4 lata). Najczęściej na kredyt z poręczeniem de minimis decydują się przedsiębiorcy działający w branży sprzedaży detalicznej czy usługach. Na trzecim miejscu są firmy budowlane, na ostatnim gastronomia.

131016.fm.bank.01.550x

Ponad po połowa firm, która zdecydowała się na kredyt z poręczeniem działa od 2 do 10 lat. Najbardziej aktywni w kredytowaniu są przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę nie krócej niż 2 lata, ale nie dłużej niż 5 lat.

131016.fm.bank.02.550x

FM Bank PBP oferuje także przedsiębiorcom kredyty z poręczeniem JEREMIE oraz z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EIF). Bank podpisał umowy w pięciu województwach, które zdecydowały się wprowadzić program JEREMIE (mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, pomorskie i zachodniopomorskie). – Dzięki poręczeniu JEREMIE klienci mają możliwość otrzymania darmowego zabezpieczenia kredytu w wysokości do 80 proc. kapitału, bez konieczności ustanawiania zabezpieczenia na własnym majątku trwałym – mówi Małgorzata Olczyk.

Poręczenie EIF przeznaczone jest dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność i potrzebują finansowania na rozwój swojej działalności. Dzięki tej formie zabezpieczenia Bank daje możliwość uzyskania finansowania młodym przedsiębiorcom, którzy nie posiadają wymaganej przez banki komercyjne historii kredytowej lub odpowiednich zabezpieczeń własnych.

Źródło: FM Bank PBP S.A.