OFMA 2022 – Europa u progu ćwierćwiecza – wyzwania gospodarcze i społeczne dla przyszłych pokoleń

OFMA 2022 – Europa u progu ćwierćwiecza – wyzwania gospodarcze i społeczne dla przyszłych pokoleń
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Debata otwierająca z udziałem Posłów do Parlamentu Europejskiego

Termin: 2.12.2022 r. (pt), godz. 19.35-20:30

Czas trwania: 55 min

Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (Sala Notowań), ul. Książęca 4

Niestabilna sytuacja geopolityczna, widmo kryzysu energetycznego w Europie i pokłosie pandemii COVID-19. Obecne perturbacje gospodarcze mocno akcentują kierunek globalnych zmian ekonomiczno-społecznych i skłaniają do refleksji na temat przyszłości Europy oraz jej mieszkańców. Rzetelność i odpowiedzialność – tak dobrze znane  w zawodzie dziennikarza – jeszcze bardziej przybierają na znaczeniu w obliczu obecnej dynamiki procesów gospodarczych i społecznych.

Publiczność debaty: blisko 100 młodych dziennikarzy studenckich z całej Polski, reprezentujących redakcje radiowe, prasowe i telewizyjne polskich uczelni wyższych

Moderator: Paweł Minkina, Miesięcznik Finansowy BANK

Wątki do dyskusji:

  • Jakie wnioski powinny wyciągnąć młode pokolenia w obliczu perturbacji gospodarczych, obecnych zmian geopolitycznych i społecznych? Dlaczego media mają na to znaczący wpływ?
  • Jak rysuje się przyszłość? Jakie wyzwania gospodarcze i społeczne czekają młodych ludzi?
  • Jaka jest rola mediów i dziennikarzy w świecie ciągłych zmian? Na jakie aspekty powinni zwrócić uwagę młodzi dziennikarze w budowaniu przekazu medialnego na początku drogi zawodowej?

Język konferencyjny: PL

Udział: Z uwagi na wysoką rangę Wydarzenia i osobisty udział Prezesa Zarządu GPW, Dyrektora Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz innych przedstawicieli preferowany jest udział stacjonarny.Więcej infomacji o Konferencji w folderze informacyjnym o projekcie Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA).